,,Świat Kamienia" Listopad 2017r nr 6 (109)

Białe, bielsze i…

Minął zaledwie rok, od kiedy na rynek wprowadziliśmy konglomeraty kwarcowe PAMIR, których jesteśmy bezpośrednim importerem.

W ciągu tego czasu materiały zdobyły swoją pozycję na rynku i są dostępne w 19 miastach w Polsce za pośrednictwem naszej sieci dystrybucyjnej i partnerów.

Co najbardziej nas cieszy?

CZYTAJ CAŁY WPIS
,,Świat Kamienia" Listopad 2016r nr 6 (103)

High-tech i pani domu

Co łączy z pozoru tak odległe światy? Wspólnym mianownikiem postępu w branży jest blat, chiński blat kuchenny. W dobie globalizacji kamień przegrywa z materiałami wysoko przetworzonymi z Azji, choć za sprawą mody zza oceanu.

Czytaj więcej
"Nowy Kamieniarz" Maj/Czerwiec NR 3 (95)/2017

Bielsze nie będzie...

Firma Pamir założona przez Pawła Berezę działa na rynku od 1979 roku. Na swoim koncie ma wiele znaczących realizacji, jak chociażby: odbudowa Teatru Narodowego, Giełda Papierów Wartościowych; Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, oranżeria i ogród zimowy w Pałacu Prezydenckim, Muzeum Chopina w Pałacu Ostrogskich, wiele ambasad i kościołów w Warszawie, a lista referencyjna ważniejszych obiektów sięga setki.
Od kilku lat firma ściśle współpracuje z dalekowschodnimi liderami w produkcji konglomeratów kwarcowych, a od ubiegłego roku jest wyłącznym importe–rem konglomeratów kwarcowych PAMIR®.
O pracy z kamieniem naturalnym, początkach przygody z kwarcami i szukaniu najbielszego z nich z Pawłem Berezą, właścicielem Pamiru, rozmawiał Bogdan Lewicki.

Czytaj więcej
,,Kurier Kamieniarski" Październik 2016 nr 5 (84)

Pan Twardowski i jego biczyk z piasku ….

Każdy wyjazd do Chin wnosi do mojego życia coś nowego.

Ten ogromny kraj tysięcy możliwości jest dla mnie źródłem od 25 lat ciągłych inspiracji.

Wizyty w Kraju Środka wielokrotnie pomogły mi lepiej zrozumieć naszą siermiężną rzeczywistość na tle nowoczesności i postępu technologicznego tego dalekiego kraju.

Dziś wróciłem po dwóch tygodniach przeglądów zakładów produkcyjnych konglomeratów kwarcowych w prowincji Fujan i Guangong, starając się wybrać dla klientów mojej firmy PAMIR® najlepsze konglomeraty kwarcowe eksportowane głównie do USA i Kanady. Kolejny wyjazd w towarzystwie ekspertów z Chin i Tajwanu. Dziesiątki godzin spędzone w laboratoriach i na produkcji będą służyć polskiemu klientowi.

Czytaj więcej
 "Nowy Kamieniarz" nr 1 (93) /2017
Artykuł Sponsorowany

Kwarce z bliska część II

Jakie czynniki wpływają na jakość płyt z konglomeratów kwarcowych? W pierwszej części artykułu „Kwarce z bliska” opublikowanym w 92. numerze NK Paweł Bereza wyjaśniał, jakie czynniki mają znaczący wpływ na ceny płyt produkowanych z konglomeratów kwarcowych. Wskazał, że to jakość piasku kwarcowego użytego do produkcji oraz park maszynowy używany do produkcji mają zasadniczy wpływ na cenę.

W drugiej części tekstu publikowanego w tym numerze NK autor tłumaczy, jakie konglomeraty kwarcowe można nazwać „kwarcami” wysokiej klasy, a które z nich na takie miano nie zasługują. Wymienia też wszystkie charakterystyczne cechy konglomeratów kwarcowych niskiej i wysokiej klasy.

Czytaj więcej
"Nowy Kamieniarz" nr 7 (92) /2016 
  • Artykuł Sponsorowany
  • Kwarce z bliska część I

Jakie czynniki mają bezpośredni wpływ na cenę oraz jakość płyt z konglomeratów kwarcowych?

Konglomeraty kwarcowe z Azji coraz bardziej zaznaczają swoją obecność, na naszym, zdominowanym przez firmy europejskie, rynku. Produkty te, ze względu na różną politykę tychże firm, bywają lepszej i gorszej jakości. Kompendium wiedzy o tym, jak odróżnić jedne od drugich, przedstawia Paweł Bereza, właściciel firmy Pamir z Warszawy.

Czytaj więcej