spieki kwarcowe warszawaFirma Pamir po raz kolejny udowadnia swoją mocną pozycje na polskim rynku kamieniarskim i wprowadza spieki kwarcowe Włoskiej firmy Florim Stone oraz własnej produkcji Litotec ®. Spieki to kompozycja naturalnych materiałów w szczególności kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych oraz pigmentów ceramicznych. Dzięki swoim właściwościom fizycznym nasze produkty są absolutnie odporne na powstawanie plam i zarysowań. Charakteryzują się znikomą nasiąkliwością, a jednocześnie są trwałe na promieniowanie UV. Dzięki temu, że powstają z naturalnych komponentów, a jednocześnie nie zawierają żadnych barwników organicznych nie zmieniają się pod wpływem niesprzyjającej pogody i zachowują swój kolor oraz fakturę. Brak związków organicznych w ich składzie czyni je też odpornymi na ogień i wysokie temperatury, dzięki czemu spieki kwarcowe doskonale nadają się na blaty kuchenne, a nawet dekoracyjne obudowy kominków. Nawet podczas pożaru spieki kwarcowe nie wydzielają dymu, ani innych toksycznych substancji.

Spiek kwarcowy do domu

Spieki kwarcowe nadają się do wewnątrz, w szczególności na:

  • – blaty kuchenne ,
  • – blaty łazienkowe , a także
  • – parapety,
  • – posadzki,
  • – okładziny ścienne,
  • – okładziny schodów,
  • – obudowy kominkowe.

Niewątpliwą zaletą spieku jest możliwość zastosowania go jako okładziny zewnętrznej budynków – spiek kwarcowy doskonale sprawdza się jako płyty ewlewacyjne. Płyty Litotec® dostępne są w 2 formatach 260x80x1.5 cm w 11 niepowtarzalnych wzorach, natomiast płyty Florim Stone występują w rozmiarze 320×160 w 2 grubościach 0.6 cm oraz 1.2 cm. Dzięki temu waga płyt jest stosunkowo mała (przy gr. 0.6 waga to 15.5 kg na m2 oraz 31 kg na m2 przy gr. 1.2cm), co zdecydowanie zwiększa spektrum ich aplikacji.

Spieki kwarcowe – Warszawa i okolice

Oferta firmy Pamir obejmuje ponad 50 wzorów płyt ze spieków kwarcowych. W zależności od układu kamienia oraz zastosowanego pigmentu spieki mogą imitować naturalny kamień, drewno, czy industrialny metal. Co ważne płyty oddają nie tylko rysunek poszczególnych materiałów, ale także fakturę. Dzięki ich zastosowaniu otrzymujemy jednolitą gładką powierzchnię, która optycznie powiększa przestrzeń i sprawia, że jest ona czytelna w odbiorze. Przy tak dużym formacie, w jakim dostępne są płyty ze spieku kwarcowego spoiny pomiędzy poszczególnymi stają się praktycznie niezauważalne, co znacząco podnosi efekt wizualny.

Prezentowany przez nas materiał jest w najniższej cenie na rynku. Uzupełnienie naszej oferty stanowi niepowtarzalna kolorystyka. W zależności od preferencji inwestora wzór może się składać z ciągu 4 elementów dających niezapomniany obraz na ścianie lub stanowić lustrzane odbicie. Spieki kwarcowe występują w płytach, których wzór z niepowtarzalną symetrią rysunku układa się w lustrzane odbicie, tworząc nietuzinkowy efekt wizualny, w szczególności jeśli płyty takie zastosuje się jako okładzinę ścienną lub materiał do wykończenia schodów.

Spieki kwarcowe to również nowoczesny design i niepowtarzalna kolorystyka , stworzona przez najlepszych grafików włoskich , odpowiadająca oczekiwaniom wymagających klientów indywidualnych oraz architektów .

Serdecznie zapraszamy do naszego salonu, aby przedstawić Państwu pełna ofertę naszych produktów, a gwarantujemy, że jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Pragniemy również zaprezentować nasze możliwości i przekonać Państwa, że rzeczy piękne wcale nie muszą być drogie.

Sprawdź nasze dane kontaktowe:

Kontakt

© Copyright 2020 Pamir Sp. z o.o.