• maj

    6

    2022
  • 47
  • 0
Kominek w salonie – luksus, na który zasługujesz!

Kominek w salonie – luksus, na który zasługujesz!

Jedną z najważniejszych ozdób w salonie może być kominek. Wybór modeli jest ogromny i każdy znajdzie odpowiedni zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Kominek w salonie zapewni ciepło oraz komfort domownikom, ale także będzie symbolem elegancji i luksusu.

Salon z kominkiem często stanowi centrum życia domowego, przede wszystkim w długie i chłodne wieczory. Chętnie spędzamy tu czas, oglądając wspólnie filmy, czytając książki, rozmawiając i spożywając kolację. Ogień zapewnia ciepło, a także odpręża i wpływa relaksująco.

Kominek jest gwarancją utrzymania ciepła, a jego płomienie dodatkowo stworzą kameralny lub romantyczny nastrój. Jego wykonanie wpływa także na komfort cieplny. Ważna jest jego funkcja grzewcza, ale także reprezentacyjna i ozdobna.

Kominek w salonie – podstawowe źródło ogrzewania czy dekoracja?

Szukając odpowiedniego kominka, najpierw zdecyduj, czy ma on pełnić rolę głównego źródła ogrzewania w domu, czy ma być przede wszystkim elegancką dekoracją i dodatkowym źródłem ciepła. W pierwszym przypadku sprawdzi się m.in. kominek akumulacyjny lub wkład z płaszczem wodnym, bo doskonale rozprowadzi do grzejników ciepłą wodę.

Można rozważyć też zakup kominka akumulacyjnego, który rozprowadzi ciepło do pomieszczeń systemem kratek i kanałów. Z kolei kominek konwekcyjny lub nowoczesny kominek elektryczny lub gazowy sprawdzi się jako wsparcie dla głównego źródła ciepła.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kominek do salonu?

Kominek powinien być jak najlepiej dobrany do warunków technicznych i odpowiadać na potrzeby domowników, uwzględniając też „potrzeby” budynku. Trzeba wziąć pod uwagę m.in. zapotrzebowanie energetyczne domu, powierzchnię domu, obsługę systemu grzewczego, typ głównego źródła ogrzewania, wielkość i kształt pomieszczeń, rodzaj i sposób budowy komina czy też typ wentylacji.

Realizacja – Pamir

W pierwszym wypadku warto zdecydować się na tradycyjny kominek konwekcyjny bądź zerknąć na kominki nowoczesne w salonie – gazowe lub elektryczne. W drugim warto postawić na wydajny kominek akumulacyjny lub wkład z płaszczem wodnym.

Kominek w salonie – aranżacja idealnie zaprojektowana

Nowoczesne kominki w salonie pozwalają na duże możliwości aranżacyjne. To kwestia wyboru obudowy, która powinna współgrać ze stylistyką salonu. Każdy znajdzie model wpisujący się w daną aranżację – jak m.in. salon rustykalny, nowoczesny minimalizm, styl boho czy glamour albo styl loftowy.

Realizacja – Pamir

Różne rodzaje kominków mają konkretne parametry, ale też pozostawiają nam swobodę pod względem aranżacji wnętrza. Idealnie dobrana obudowa to gwarancja, że salon z kominkiem będzie najlepszym miejscem do relaksu zarówno dla domowników, jak i gości.

Salon z kominkiem – inspiracje

Niezależnie od tego, czy kominek ma pełnić główną rolę czy pomocniczą w ogrzewaniu domu, powinien pasować do aranżacji budynku oraz wnętrza. Polecamy obudowy wykonane z kamienia naturalnego albo spieku kwarcowego. Mamy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie – właśnie od kominków zaczęliśmy naszą działalność w 1979 roku.

Realizacja – Pamir

Największą popularnością cieszą się kominki marmurowe, granitowe i z piaskowca. Pamir posiada w ofercie ponad 200 rodzajów kamieni, ale marmury i granity są wyjątkowo polecanym materiałem do obudowy kominków. Na obudowy kominków doskonale sprawdzą się też spieki kwarcowe oraz konglomeraty kwarcowe i marmurowe.

Jesteśmy do dyspozycji – pomożemy stworzyć projekt i dobrać odpowiedni materiał na kominek w salonie, a także służymy fachową radą na każdym etapie realizacji zamówienia. Dobierzemy idealny materiał na obudowy kominków nowoczesnych, klasycznych, glamour czy designerskich i oryginalnych.

Nowoczesne kominki w salonie – oferta Pamiru

Dodajmy, że nie budujemy kominków od podstaw. Zajmuje się tym rzemieślnik – zdun. Nie świadczymy takich usług. Nie prowadzimy też sprzedaży wkładów kominkowych. My dobieramy i docinamy materiał oraz zajmujemy się montażem – odpowiadamy przede wszystkim za estetykę. Elegancki i doskonale wykonany kominek będzie najwspanialszą ozdobą i sercem salonu.

Zostaw komentarz

© Copyright 2020 Pamir Sp. z o.o.