Tradycyjnie do zabudowy wkładów kominkowych wykorzystywano kamień naturalny. Jego wybór gwarantował trwałość oraz estetykę kominka, który stanowił centralny punkt pomieszczenia. Jedynym mankamentem okładzin kominkowych z kamieni naturalnych była ich wysoka cena, a w przypadku pewnych zastosowań również niemała waga. Alternatywą dla ciężkiego i drogiego kamienia jest spiek kwarcowy.

Spiek kwarcowy to materiał wykończeniowy dostępny w sprzedaży w postaci płyt o zróżnicowanej grubości, wzorze i kolorze. Płyty ze spieku kwarcowego powstają na bazie naturalnych materiałów, w szczególności kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością, a zarazem lekkością oraz estetyką, która zadowala oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Płyty są dostępne w bardzo dużych rozmiarach, dzięki czemu ewentualne spoiny pomiędzy poszczególnymi elementami okładziny kominkowej są praktycznie niewidoczne.

Kominki ze spieków kwarcowych – rozwiązanie dla każdego domu

Kominki ze spieków kwarcowych doskonale wpisują się w każdą przestrzeń – od tradycyjnej stylizacji z elementami drewnianymi, aż po nowoczesne minimalistyczne wnętrza, w których królują szkło, stal szlachetna i kamień. Spiek kwarcowy doskonale nadaje się na okładzinę ścienną czy płyty podłogowe. Coraz większą popularnością cieszą się również schody ze spieków kwarcowych i parapety. To sprawia, że okładzina kominkowa może stanowić integralny element wykończenia wnętrza, którego wzór lub kolor nawiązuje do okładziny ściennej lub podłogowej albo stanowi jego lustrzane odbicie.

Kominki ze spieków kwarcowych charakteryzują się dużą funkcjonalnością. Okładzina kominkowa wykonana ze spieku kwarcowego jest:

  • – odporna na wilgoć, 
  • – niepalna, 
  • – nietoksyczna, 
  • – odporna na zaplamienia i przebarwienia, 
  • – odporna na działanie promieniowania UV, 
  • – łatwa do utrzymania w czystości. 

Dzięki tym właściwościom spieku kwarcowego kominki wykonane na bazie tego materiału cieszą oko przez długi czas eksploatacji. Spiek kwarcowy oferuje bardzo nowoczesny design, co jeszcze lepiej wpisuje się w aranżację kominków budowanych na bazie innowacyjnych wkładów kominkowych.

Zamów swój kominek

Klientów zainteresowanych wykonaniem kominka ze spieków kwarcowych zapraszamy do naszego salonu. Na miejscu będziecie Państwo mieli okazję zapoznać się z przykładowymi realizacjami oraz stworzyć swój unikalny projekt kominka z okładziną imitującą kamień naturalny, surowy metal, a nawet strukturę drewna. Serdecznie zapraszamy!

© Copyright 2020 Pamir Sp. z o.o.