Kuchnia w stylu skandynawskim – urzekająca prostotą i funkcjonalnością

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Kuchnia w stylu skandynawskim – urzekająca prostotą i funkcjonalnością

Kuchnia w stylu skandynawskim – urzekająca prostotą i funkcjonalnością

29 grudnia 2021

Kuchnię urządzoną w stylu skandynawskim cechuje prostota, funkcjonalność, porządek i styl. Wyróżnia się prostotą, minimalizmem oraz jasnymi barwami, ale może też dostarczyć pozytywnych wrażeń estetycznych.

Styl skandynawski – kuchnia elegancka i praktyczna

Styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych trendów w wyposażaniu wnętrz. Chętnie decydujemy się na niego w całym domu – sypialni, salonie czy też w kuchni. Jest wyjątkowo uporządkowany, estetyczny, funkcjonalny i przyjazny domownikom. Kuchnia skandynawska, dzięki praktycznym rozwiązaniom, ma ogromny potencjał i zachęca do korzystania z niej każdego dnia.

W pełni funkcjonalna kuchnia

Kuchnia w stylu skandynawskim powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Założeniem takiego projektu jest praktyczne i maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz jak najmniejsza liczba dodatków. Każdy detal musi pasować do aranżacji i być przemyślany. Ma też przytulność mimo prostoty i panuje w niej harmonia. W kuchni spędzamy dużo czasu, dlatego tak ważna jest przemyślana organizacja przestrzeni, porządek i komfort podczas przygotowywania posiłków.

Przede wszystkim w tak aranżowanych wnętrzach wykorzystuje się potencjał danego miejsca. Ważne, by idealnie zestawić meble, elementy wykończenia oraz dodatki w całość, która określi modernistyczny wygląd domu. Kuchnia w stylu skandynawskim zawiera zatem jedynie niezbędne elementy. Styl skandynawski unika niefunkcjonalnych rozwiązań, nadmiaru dodatków i zagraconych przestrzeni.

Ergonomia i indywidualne potrzeby domowników są tu priorytetem. Idealna kuchnia skandynawska to jak najlepiej zagospodarowana przestrzeń, funkcjonalne meble, jak np. pojemne szafki do samego sufitu, szafki z obrotowymi półkami, głębokie szuflady.

Skandynawska prostota – kolorystyka

Kuchnia w stylu skandynawskim najczęściej jest jasna albo dwukolorowa. Biel jest najczęściej spotykaną barwą i często dominuje w takich wnętrzach. Mogą w niej królować także inne odcienie, jak beże czy szarości, które dla kontrastu można zestawić z czernią oraz grafitem. Styl skandynawski to przede wszystkim minimalizm, stąd proste fronty mebli oraz gładki blat.

Realizacja – PAMIR

Równie popularne są kolory uzupełniające aranżacje kuchni w stylu skandynawskim – jak czerń, odcienie szarości, naturalne odcienie drewna. Bardzo ciekawym połączeniem jest biel na ścianach, biel oraz czerń albo grafit na frontach mebli, ciemna podłoga i kamienny blat.

W detalach można sięgnąć także po mocne kolory – jak m.in. czerwony toster czy niebieski wazon z kwiatami. W prezentowanej aranżacji fronty szafek kuchennych są białe oraz czarne. Blat kuchenny wykonano z monochromatycznego kamienia naturalnego w kolorze czarnym. Wykorzystanie surowych elementów dodaje aranżacji wyszukanego smaku oraz charakteru. Kuchnia skandynawska słynie też z ponadczasowego wyglądu, który będzie modny przez długie lata.

Aranżacje w stylu skandynawskim – minimum dodatków

W otwartej przestrzeni kuchni podział na strefy jest umowny. Kuchnia często jest otwarta na jadalnię, w której stoi solidny stół wykonany z drewna. Naturalne materiały budują wrażenie ciepła i przytulności. By ożywić tę aranżację, wprowadzono akcenty kolorystyczne – akcesoria kuchenne z drewna, doniczki z kwiatami oraz ziołami, pojemniki na produkty sypkie oraz stylowe oświetlenie.

Realizacja – PAMIR

Pasują do niej dodatki wykonane z takich materiałów jak surowe drewno czy kamień, ale także rośliny. Styl skandynawski to również umiłowanie do naturalnych materiałów. Wkomponują się one idealnie w skandynawski zamysł aranżacyjny.

Mimo że kuchnia w stylu skandynawskim jest wyposażona w proste dodatki, wybrane z nich mogą być designerskie – jak lampa czy ekspres do kawy. Biało-czarne meble oraz ciemny blat prezentują się bardzo dobrze w towarzystwie elementów z drewna. Nie jest ich jednak wiele, gdyż niewielka liczba dodatków to cecha wyróżniająca styl skandynawski. Aranżacje kuchni w stylu skandynawskim maksymalnie wykorzystują światło dzienne, gdyż jasność oraz naturalne barwy definiują ich styl oraz estetykę.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button