Marmurowe blaty do kuchni oraz Marmur we wnętrzach – synonim elegancji

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Marmurowe blaty do kuchni oraz Marmur we wnętrzach – synonim elegancji

Marmurowe blaty do kuchni oraz Marmur we wnętrzach – synonim elegancji

30 września 2020

Ponadczasowy marmur od lat wykorzystywany jest w aranżacji eleganckich wnętrz. Słynie jako synonim luksusu, a w aranżacjach można go wykorzystywać na różne sposoby. Poznaj walory naturalnego materiału i wybieraj spośród wielu odmian kolorystycznych, aby uzyskać niepowtarzalne efekty.

Szlachetny i elegancki

Marmur to kamień szlachetny, naturalny materiał znany od czasów starożytnych – był wtedy wykorzystywany w sztuce i budownictwie. Jego najsłynniejsze odmiany wydobywa się we włoskim regionie Toskanii, w pobliżu Carrary, ale występuje też w Polsce – jak odmiany Biała Marianna i Zielona Marianna. Do wyboru są najróżniejsze odcienie tego kamienia – m.in. szarości, beże, brązy i biele, ale także zielenie i czerń.

Marmurowy blat kuchenny

Marmurowe blaty do kuchni czy łazienki to modne rozwiązanie – prezentują się niezwykle efektownie i elegancko. Co prawda jest to materiał, który dość łatwo chłonie przebarwienia – jak plamy z czerwonego wina czy kawy – ale odpowiednio zaimpregnowany stanie się na nie odporny. Jest solidny, wytrzymały i łatwy w pielęgnacji – wystarczy go czyścić szmatką nasączoną wodą. Dużym plusem jest też dostępność wielu kolorów i wzorów, dzięki czemu można go dopasować idealnie do każdej kuchni i aranżacji mieszkania.

Blat z marmuru do łazienki

Marmurowe blaty – do kuchni czy blaty do łazienki – są piękną wizytówką, dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Doskonale pasuje do przestronnych salonów kąpielowych, w których wraz z wanną wolnostojącą tworzy elegancki duet. Trzeba go jedynie zaimpregnować i regularnie czyścić, a także pamiętać, że powinien być wycierany do sucha.

Parapety wewnętrzne

Skoro marmur jest symbolem luksusu, warto wykorzystać go też do innych elementów aranżacji – jak m.in. parapety wewnętrzne. Są bardzo eleganckie, dlatego sprawdzą się przede wszystkim w domach urządzonych w stylu klasycznym, glamour i francuskim.

Okładzina na ścianę

Okładzina wykonana z marmuru będzie wspaniałą ozdobą ściany – np. w salonie lub w łazience. Sprawi, że całe wnętrze zyska na elegancji, a całość będzie prezentować się niezwykle efektownie. To dobra alternatywa dla płytek – jeśli decydujesz się na marmurowy blat kuchenny, taka dekoracja będzie z nim idealnie współgrać.

Marmur to naturalny i szlachetny materiał o szerokim zastosowaniu – wymienione elementy są jedynie przykładowe. Popularne są też posadzki, kominki i ramki kominkowe czy różne dekoracje.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button