SZCZEGÓŁY REALIZACJI

Biurowiec Widok Towers stoi w Warszawie wzdłuż Al. Jerozolimskich 44, obok Rotundy PKO, na skrzyżowaniu z ul. Marszałkowską. Inną jego nazwą jest J44. Budowa tego 30-kondygnacyjnego wieżowca rozpoczęła się w końcu 2017r. Generalnym wykonawcą jest austriacka firma S+B Plan Bau Warschau, z którą przez lata zrealizowaliśmy szereg inwestycji, w tym m.in. wielokrotnie nagradzany za jakość i piękno architektury obiekt przy ul. Królewskiej 18.

Główną funkcją J44 są biura, dodatkowo budynek ma pełnić funkcje hotelarskie i handlowo-usługowe. Firma PAMIR realizuje prace kamieniarskie w zakresie montażu posadzek oraz ścian w lobby i łazienkach. Do tej pory dostarczyliśmy i zamontowaliśmy ok. 3000 m2 kamienia.

Podstawowym materiałem wykończeniowym użytym do wykładzin podłogowych i ściennych jest nieznany dotychczas w Polsce, a wyprodukowany na nasze zlecenie konglomerat kwarcowy o nazwie Semiquarz®. Powstał on we współpracy technologów amerykańskich i chińskich na bazie surowców dostępnych w Azji Południowo-Wschodniej. Firma PAMIR wdrożyła jego przemysłową produkcję w najbardziej wyspecjalizowanych światowych fabrykach. Za wprowadzenie na rynek polski konglomeratu Semiquarz ® otrzymaliśmy m.in. złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2019r.

Semiquarz® jest dostępny w naszej ofercie dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Ze względu na swoją unikatową trwałość i wytrzymałość materiał idealnie nadaje się na posadzki, schody oraz okładziny ścienne. Jest niepalny, niełamliwy, łatwy w utrzymaniu i nadaje wnętrzom niepowtarzalnej elegancji.

© Copyright 2020 Pamir Sp. z o.o.