Rotunda Dynasy – kiedy nowoczesność harmonizuje z historią

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Rotunda Dynasy – kiedy nowoczesność harmonizuje z historią

Rotunda Dynasy – kiedy nowoczesność harmonizuje z historią

11 stycznia 2024

Projekt Rotundy Dynasy stanowi unikalne połączenie nowoczesności z historią, odzwierciedlając prestiż i klasę, którymi cieszy się ta inwestycja. Realizacja ta, z udziałem naszej firmy, to wyraz szacunku dla przeszłości oraz odważny krok w przyszłość designu i architektury.


Dynasy Powiśle – kameralna inwestycja klasy premium

Rotunda przez wieki była świadkiem wielu ważnych wydarzeń, stając się symbolem trwałości i piękna. Powstała dla ekspozycji obrazu W. Tetmajera i W. Wodzinowskiego – „Panoramy Tatr”, jednego z największych dzieł w historii polskiego malarstwa. Następnie działał tu Teatr Żydowski, a później budynek przejęła firma Chevrolet.

Dzisiaj Rotunda Dynasy to wyjątkowe miejsce w Warszawie. Luksusowy obiekt na granicy Powiśla i warszawskiego Starego Miasta powstała na bazie budynku z 1896 roku. Jest to inwestycja z duszą, zaprojektowana dla kochających oryginalną architekturę, piękno i szlachetne materiały – takie jak m.in. prefabrykaty z betonu szlifowanego, marmurowa mozaika, panoramiczne okna czy kamienie naturalne.

Realizacja PAMIR (fot. Rotunda Dynasy, Warszawa Powiśle)

Bryła budynku wykończona jest  przestrzennymi płytami wykonanymi ze szlifowanego betonu architektonicznego z efektem rzeźbiarskim. Uroku dodają całości portfenetry i szklane balustrady.

W budynku znajduje się m.in. całodobowa recepcja z obsługą concierge, klimatyzowana siłownia, sauna czy eleganckie foyer. Rotunda Powiśle kontynuuje swoją historię i stanowi dowód na to, że można kształtować przyszłość, inspirując się przeszłością.

Rotunda Dynasy – włoski marmur

W projekcie tym Pamir z honorem podjął wyzwanie, aby tchnąć nowe życie w ten zabytkowy obiekt, zachowując jednocześnie jego historyczny charakter. Kluczowym elementem tego ambitnego przedsięwzięcia było wykorzystanie włoskiego marmuru, z dominującym udziałem Bianco Carrara, który jest znany na całym świecie ze swojej jakości i elegancji. Włochy nie bez powodu uchodzą za kolebkę kamieniarstwa. Biały marmur jest poprzecinany subtelnym szarym użyleniem, co dodaje mu uroku i charakteru.

Realizacja PAMIR (fot. Rotunda Dynasy, Warszawa Powiśle)

Użycie przez naszą firmę tego prestiżowego materiału nie tylko podkreśliło historyczny urok Rotundy, ale również dodało nowoczesnego wymiaru, tworząc wyrafinowaną symfonię przeszłości i teraźniejszości.

Miasto w Toskanii, w prowincji Massa-Carrara, u stóp Alp, słynie z dużej ilości kamieniołomów. Właśnie tu wydobywa się ceniony na całym świecie tzw. Marmur-kararyjski. Włoski marmur to jeden z najbardziej pożądanych kamieni.

Wyróżnia się białą barwą i jest materiałem o dużej wartości. Carrara słynie z niezwykłej urody marmuru, który ma duże walory dekoracyjne. Czysty, biały marmur jest tu wydobywany od czasów rzymskich. To symbol tradycji, jakości oraz wyrafinowanego stylu, a także cenny towar o szerokich zastosowaniach.

Rotunda Warszawa – flagowy projekt Pamiru

Pamir, jako ekspert w dziedzinie marmuru i kamienia naturalnego, wykazał się niezwykłą dbałością o szczegóły w realizacji tego projektu. Każdy element marmurowy został starannie wyselekcjonowany i dopasowany, aby uzyskać harmonijny i spójny efekt, który łączy tradycję z nowoczesnością. Wynik końcowy jest świadectwem zarówno umiejętności naszej firmy, jak i pasji do tworzenia wyjątkowych, trwałych i pięknych przestrzeni.

Realizacja PAMIR (fot. Rotunda Dynasy, Warszawa Powiśle)

Poza tym architektura Rotundy Powiśle nawiązuje do charakteru pobliskiej zabudowy. Bryła obiektu będzie wykończona płytami ze szlifowanego betonu architektonicznego z elementami rzeźbiarskimi. Zastosowano tu również stylowe okna panoramiczne, szklane balustrady i portfenetry.

Ze względu na niepowtarzalność i unikalność kamieni naturalnych zapraszamy do naszego salonu, byśmy mogli Państwu zaprezentować wybrane slaby.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button