Spiek kwarcowy – efektowne i trwałe wykończenie ściany w kuchni

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Spiek kwarcowy – efektowne i trwałe wykończenie ściany w kuchni

Spiek kwarcowy – efektowne i trwałe wykończenie ściany w kuchni

14 lipca 2021

Spiek kwarcowy to coraz popularniejszy materiał wykorzystywany w aranżacji wnętrz – sprawdza się m.in. na blaty kuchenne, ale także jako wykończenie ściany w kuchni. Coraz modniejsze jest jego stosowanie nad blatem, dzięki czemu można uzyskać wyjątkowy efekt wizualny i harmonię we wnętrzu. Jakie są zalety spieków kwarcowych?

Spiek kwarcowy – trwały, odporny i wyjątkowo designerski

Spiek kwarcowy to połączenie naturalnych materiałów, m.in. kwarcu, skał granitowych, iłów łupkowych i pigmentów ceramicznych. W ten sposób uzyskujemy trwały i odporny materiał, lekki oraz atrakcyjny wizualnie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii spiek kwarcowy ma wysokie parametry techniczne, porównywalne do naturalnego kamienia, ale jest trwalszy, lżejszy i tańszy.

Wyróżnia go wytrzymałość, odporność na zarysowania czy zaplamienia, a także antypoślizgowość, dzięki czemu jest coraz popularniejszym materiałem wykorzystywanym w aranżacji różnych wnętrz. Zachowuje swój kolor i fakturę mimo zmiennych warunków atmosferycznych. Ma dobre właściwości użytkowe, ale też budzi zainteresowanie ze względu na nowoczesny design.

Spiek kwarcowy w aranżacji wnętrz

Możliwości jego wykorzystania jest bardzo wiele – najpopularniejsze są blaty kuchenne i łazienkowe wykonane z tego materiału, ale spiek sprawdzi się także jako materiał na podłogę, schody, parapety czy elewacje, a nawet dekoracyjne obudowy kominków.


Realizacja – PAMIR

Pięknie prezentują się w połączeniu z różnymi materiałami – między innymi ze szkłem, metalem czy drewnem, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w różnych pomieszczeniach – m.in. kuchni czy łazience, ale też salonie czy holu. Wpiszą się m.in. w aranżacje nowoczesne, minimalistyczne, industrialne czy glamour. Spieki mają jednolitą gładką powierzchnię, która optycznie powiększa przestrzeń i zdecydowanie wpływa na efekt wizualny.

Chętnie wybierany jest też spiek kwarcowy na ścianę, jeśli naszym celem jest jej efektowne wykończenie. Spieki są chętnie wykorzystywane także jako atrakcyjne wykończenie elewacji.  Wybierając konkretny materiał, trzeba jednak pamiętać, że kluczowe jest jego przeznaczenie – w razie problemów chętnie służymy radą.

Spiek kwarcowy na ścianę

Jednym z pomysłów na designerską aranżację jest wykończenie ściany spiekiem kwarcowym. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się m.in. w kuchni, gdyż pozwala ujednolicić stylistykę – ten sam materiał często jest wykorzystywany do wykonania blatu. Spiek dobrze prezentuje się także w innych pomieszczeniach – m.in. jako okładzina ścienna i zarazem efektowna ozdoba w salonie albo holu.


Realizacja – PAMIR

Jako spiek kwarcowy na ścianę w kuchni czy innym wnętrzu wystarczą cienkie płyty, np. z subtelną albo designerską fakturą. Montaż najlepiej sprawdzić przeszkolonym i doświadczonym fachowcom, którzy dysponują wiedzą i sprzętem – PAMIR gwarantuje nie tylko wysokiej jakości spieki na ścianę w szerokim wyborze, ale też profesjonalny i bezproblemowy montaż.

Spieki kwarcowe na ścianę – piękna ozdoba, ogromny wybór

Kamień na ścianie w kuchni nadaje wnętrzu oryginalność i daje szerokie pole do aranżacyjnych popisów. Spiek kwarcowy wyróżnia się też szeroką gamą kolorystyczną, co z kolei pozwala na duże możliwości aranżacyjne. Płyty ze spieków kwarcowych są doceniane ze względu na design, a także na lekkość i łatwość montażu oraz bezproblemową pielęgnację bez ryzyka uszkodzenia czy odbarwienia.

W naszej ofercie znajduje się aż 50 wzorów płyt ze spieków kwarcowych – niepowtarzalna kolorystyka to jeden z naszych wyróżników. Mogą one imitować naturalny kamień, drewno, a nawet metal. Odwzorowują rysunek materiału, ale także jego fakturę. Spieki kwarcowe dostępne w ofercie PAMIRu to nowoczesny design i wyjątkowo bogata kolorystyka, która zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button