Apartmenty na Powiślu – kiedy nowoczesność harmonizuje z historią

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Apartmenty na Powiślu – kiedy nowoczesność harmonizuje z historią

Apartmenty na Powiślu – kiedy nowoczesność harmonizuje z historią

11 stycznia 2024

Apartamenty na Powiślu stanowią unikalne połączenie nowoczesności z historią, odzwierciedlając prestiż i klasę. Realizacja ta jest wyrazem szacunku dla przeszłości oraz odważnym krokiem w przyszłość designu i architektury.

Apartamenty Powiśle – kameralna inwestycja klasy premium

Apartamenty na warszawskim Powiślu to wyjątkowe miejsce w stolicy. Luksusowy obiekt na granicy Powiśla i Starego Miasta powstał na bazie budynku z 1896 roku. Jest to inwestycja z duszą, zaprojektowana dla kochających oryginalną architekturę, piękno i szlachetne materiały – takie jak m.in. prefabrykaty z betonu szlifowanego, marmurowa mozaika, panoramiczne okna czy kamienie naturalne.

Realizacja PAMIR (fot. Apartamenty Warszawa Powiśle)

Realizacja PAMIR (fot. Apartamenty Warszawa Powiśle)

Bryła budynku wykończona jest przestrzennymi płytami wykonanymi ze szlifowanego betonu architektonicznego z efektem rzeźbiarskim. Uroku dodają całości portfenetry i szklane balustrady.

W budynku znajduje się m.in. całodobowa recepcja z obsługą concierge, klimatyzowana siłownia, sauna czy eleganckie foyer. Inwestycja kontynuuje swoją historię i stanowi dowód na to, że można kształtować przyszłość, inspirując się przeszłością.

Nieruchomości na Powiślu – włoski marmur

W projekcie tym PAMIR z honorem podjął wyzwanie, aby tchnąć nowe życie w ten zabytkowy obiekt, zachowując jednocześnie jego historyczny charakter. Kluczowym elementem tego ambitnego przedsięwzięcia było wykorzystanie włoskiego marmuru, z dominującym udziałem Bianco Carrara, który jest znany na całym świecie ze swojej jakości i elegancji. Włochy nie bez powodu uchodzą za kolebkę kamieniarstwa. Biały marmur jest poprzecinany subtelnym szarym użyleniem, co dodaje mu uroku i charakteru.

Realizacja PAMIR (fot. Apartamenty Warszawa Powiśle)

Użycie przez naszą firmę tego prestiżowego materiału nie tylko podkreśliło historyczny urok budynku, ale również dodało nowoczesnego wymiaru, tworząc wyrafinowaną symfonię przeszłości i teraźniejszości.

Miasto w Toskanii, w prowincji Massa-Carrara, u stóp Alp, słynie z dużej ilości kamieniołomów. Właśnie tu wydobywa się ceniony na całym świecie tzw. Marmur-kararyjski. Włoski marmur to jeden z najbardziej pożądanych kamieni.

Wyróżnia się białą barwą i jest materiałem o dużej wartości. Carrara słynie z niezwykłej urody marmuru, który ma duże walory dekoracyjne. Czysty, biały marmur jest tu wydobywany od czasów rzymskich. To symbol tradycji, jakości oraz wyrafinowanego stylu, a także cenny towar o szerokich zastosowaniach.

Apartamenty Warszawa – jeden z flagowych projektów PAMIR’u

PAMIR, jako ekspert w dziedzinie marmuru i kamienia naturalnego, wykazał się niezwykłą dbałością o szczegóły w realizacji tego projektu. Każdy element marmurowy został starannie wyselekcjonowany i dopasowany, aby uzyskać harmonijny i spójny efekt, który łączy tradycję z nowoczesnością. Wynik końcowy jest świadectwem zarówno umiejętności naszej firmy, jak i pasji do tworzenia wyjątkowych, trwałych i pięknych przestrzeni.

Realizacja PAMIR (fot. Apartamenty Warszawa Powiśle)

Poza tym architektura budynku nawiązuje do charakteru pobliskiej zabudowy. Bryła obiektu będzie wykończona płytami ze szlifowanego betonu architektonicznego z elementami rzeźbiarskimi. Zastosowano tu również stylowe okna panoramiczne, szklane balustrady i portfenetry.

Ze względu na niepowtarzalność i unikalność kamieni naturalnych zapraszamy do naszego salonu, byśmy mogli Państwu zaprezentować wybrane slaby.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button