Blat do kuchni z granitu czy marmuru?

Blat do kuchni z granitu czy marmuru?

30 września 2020

Solidny, elegancki, wytrzymały i odporny na wysoką temperaturę, wilgoć, detergenty czy uszkodzenia mechaniczne – taki powinien być idealny blat do kuchni. Ważne, aby był też dopasowany do aranżacji wnętrza. Obecnie panuje moda m.in. na blaty do kuchni z granitu i marmuru. Poznaj zalety obu rozwiązań.

Blat kuchenny – moc możliwości

Do wyboru są najróżniejsze blaty – drewniane, szklane, granitowe, marmurowe, z konglomeratu czy kompozytu itd. Każdy rodzaj ma swoich zwolenników ze względu na design, cenę czy walory użytkowe, ale wyjątkowo popularne są obecnie eleganckie i luksusowe blaty z marmuru lub granitu.

Blat kamienny na wymiar – z marmuru czy granitu – ma szereg zalet, ale trzeba pamiętać, że jest zimny w dotyku, co dla niektórych osób może być wadą. Atutów mają jednak znacznie więcej – przyjrzyjmy się im bliżej.

Uniwersalny i modny marmur

W nowoczesnych aranżacjach marmur jest jednym z najmodniejszych materiałów. Pasuje idealnie do luksusowych wnętrz w stylu glamour, ale też zyskuje popularność jako uniwersalny kamień, który można wykorzystać w różnych pomieszczeniach – domach, mieszkaniach czy biurach. Do wyboru jest wiele odmian marmuru, dlatego trzeba starannie wybrać odpowiedni – niektóre rodzaje są dość kruche.

Szlachetny kamień może posłużyć do produkcji różnych elementów wnętrz – jak m.in. blat kamienny na wymiar do kuchni lub łazienki, schody, parapety czy różne dekoracje. Blat produkowany z marmuru można dobrać z wielu różnych wzorów i kolorów – będzie wspaniałą ozdobą w kuchni, ale wymaga impregnacji. Będzie służył przez wiele lat, jest łatwy w pielęgnacji i stanie się wyjątkową wizytówką pomieszczenia.

Blaty do kuchni z granitu

Dobry blat kuchenny na wymiar powinien być wykonany z twardego i nienasiąkliwego materiału – jak granit. Są droższe niż inne, ale znacznie trwalsze, odporne na zarysowania i zaplamienia, a także wyjątkowo eleganckie. Poza tym granit jest dostępny w różnych odmianach kolorystycznych – popularne są szarości, beże, brązy itd.

Nie wymaga impregnacji i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Oba kamienie świetnie współgrają też z innymi materiałami. Warto unikać mdłych połączeń, lepiej postawić na kontrast, który sprawi, że inne elementy będą odpowiednio wyeksponowane.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button