Blat łazienkowy – czy wybór materiału ma znaczenie? 

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Blat łazienkowy – czy wybór materiału ma znaczenie? 

Blat łazienkowy – czy wybór materiału ma znaczenie? 

23 października 2023

Wybór materiału na blat łazienkowy ma ogromne znaczenie. Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, dlatego ważne jest, aby stworzyć w niej funkcjonalne i estetyczne środowisko. Blat jest jednym z kluczowych elementów wystroju, dlatego jego materiał wpływa na wygląd, trwałość i funkcjonalność tego pomieszczenia.

Jest wiele materiałów, z których można wykonać blat łazienkowy i każdy z nich ma swoje unikalne cechy i zalety. Oto kilka popularnych rozwiązań, z których często wybierane są blaty łazienkowe. Warunki takie jak woda, para i wysoka wilgotność powietrza to przeszkody, z którymi poradzą sobie szlachetne surowce.

Kamień naturalny. Elegancki i trwały wybór. Popularnymi rodzajami kamienia naturalnego są granit, marmur i kwarcyt. Są to piękne materiały, które nadają wnętrzom wyjątkowy charakter.

Marmur to kamień naturalny o eleganckim i luksusowym wyglądzie. Charakteryzuje się wyjątkowym wzorem i różnorodnością kolorów, od białego po różne odcienie beżu, szarości, a nawet bardziej kolorowe odmiany. Jest miękki w porównaniu do granitu, co oznacza, że jest bardziej podatny na zadrapania i uszkodzenia mechaniczne.


Realizacja – PAMIR (fot. Blat łazienkowy Marmur Bianco Petra)

Granit to twardy kamień o naturalnym, ziarnistym wyglądzie. Jest najbardziej polecany na blat łazienkowy ze wszystkich kamieni. Występuje w różnych kolorach, w tym odcieniach szarości, różnych odcieniach czerwieni, zieleni i niebieskim. Jest jednym z najtwardszych kamieni naturalnych, co czyni go bardzo odpornym na zadrapania, plamy i uszkodzenia mechaniczne.

Konglomerat kwarcowy. To materiał stworzony z żywic i cząstek kwarcu. Konglomerat składa się w aż 95% z naturalnego surowca. Jest atrakcyjny finansowo, trwały, odporny na plamy i uszkodzenia mechaniczne. Jest też dostępny w różnych kolorach. Pamir to czołowy importer konglomeratów kwarcowych na polskim rynku. Nasza oferta obejmuje ponad 80 kolorów i wzorów konglomeratów, które będą idealne na blat do łazienki.


Realizacja PAMIR (fot. Blat łazienkowy Konglomerat kwarcowy Max White)

Spiek kwarcowy. Jest to materiał na bazie kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych oraz pigmentów ceramicznych. Wyróżnia się wysoką odpornością i trwałością i można z niego wykonać blaty do łazienek. Spieki FLORIM STONE sprawdzają się w najbardziej wymagających projektach, są niezawodne w łazienkach. Jest lekki, ale odporny na przebarwienia, zaplamienia i szkodliwe oddziaływanie wilgoci. Mają też wysoki walor wizualny, doskonale sprawdzą się we wnętrzach glamour, klasycznych czy minimalistycznych.

Realizacja – PAMIR (fot. Blat łazienkowy Spiek kwarcowy Statuario)

Drewno. Drewno nadaje łazience ciepły wygląd, ale wymaga szczególnej ochrony przed wilgocią. Konieczna jest jego regularna impregnacja. Takie blaty do łazienki ocieplą pomieszczenie, a razem z oświetleniem pozwolą stworzyć domowe SPA.

Laminat. Jest to ekonomiczna opcja, dostępna w wielu wzorach i kolorach. Laminat jest łatwy w utrzymaniu czystości, ale może być mniej trwały niż inne materiały i podatny na uszkodzenia.

Łazienka spełnia funkcję użytkową, ale także jest miejscem relaksu. Jesteśmy na bieżąco z aktualnymi trendami i wykonujemy blaty łazienkowe z kamienia, spieku lub konglomeratu, które odpowiadają na wysokie oczekiwania Klientów. Blaty łazienkowe oferujemy w bogatej gamie stylistycznej i kolorystycznej. 

Wybierz materiał, który pasuje do stylu i kolorystyki łazienki. Powinien tworzyć spójny wygląd z innymi elementami wystroju, takimi jak meble łazienkowe czy płytki ceramiczne.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button