Calacatta Venato – konglomerat, z którym zaprzyjaźni się każda kuchnia

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Calacatta Venato – konglomerat, z którym zaprzyjaźni się każda kuchnia

Calacatta Venato – konglomerat, z którym zaprzyjaźni się każda kuchnia

25 lipca 2023

Calacatta Venato to rodzaj konglomeratu marmurowego, który cieszy się dużą popularnością w projektach do eleganckich wnętrz. Jego uniwersalny wygląd i trwałość czynią go doskonałym wyborem zarówno do nowoczesnych, glamour, jak i klasycznych kuchni.

Kamień jest jednym z najpopularniejszych i najciekawszych materiałów do aranżacji wnętrz mieszkalnych czy biurowych. Świetną alternatywą dla niego jest konglomerat kwarcowy, jeszcze trwalszy, wyjątkowo urozmaicony i elegancki. Polecamy m.in. bardzo stylową kolekcję Calacatta Venato.

Eleganckie konglomeraty do kuchni

Calacatta Venato. To wysokiej jakości marmur pochodzący z Włoch. Jest jednym z najbardziej cenionych i poszukiwanych marmurów na rynku. Charakteryzuje się jasnym, białym tłem i wyraźnymi, kontrastowymi żyłkami w odcieniach szarości i złota. Kontrast między białym tłem a wyraźnymi żyłkami tworzy efektowny wzór, który przyciąga uwagę.


Realizacja – PAMIR (fot. Blaty konglomerat Calacatta Venato)

Calacatta Oro Venato. Ma bardziej złocisty odcień w porównaniu do tradycyjnego Calacatta Venato. Jest bardziej ciepły i ma więcej złotych tonów w swoim wzorze. Ma bardziej wyraźne żyłki, które często mają intensywny kolor złota lub brązu. W porównaniu do subtelniejszych żyłek w Calacatta Venato, wzór Oro Venato jest bardziej wyrazisty i kontrastowy.

Calacatta Venato – zalety konglomeratu

Konglomeraty marmurowe, takie jak Calacatta Venato, są wytworzone z naturalnych cząstek marmuru połączonych żywicą epoksydową. Jest to technicznie zaawansowany materiał, który ma wiele zalet w porównaniu do czystego marmuru.


Realizacja – PAMIR (fot. Blaty konglomerat Calacatta Venato)

Luksus. Calacatta Venato ma podobny wygląd do naturalnego marmuru Calacatta z jasnym tłem i charakterystycznymi żyłkami. Elegancki i luksusowy design doda prestiżu każdej kuchni. Nasza oferta daje możliwość wyboru z bogatej gamy kolorów i odcieni.

Trwałość. Konglomeraty marmurowe są bardziej odporne na zarysowania, plamy i uszkodzenia mechaniczne niż czysty marmur. Są one również bardziej odporne na działanie kwasów, co czyni je bardziej odpornymi na przebarwienia. Nasze blaty z konglomeratu kwarcowego zawierają około 95% naturalnego surowca i mają właściwości dodatkowe, których nie posiada kamień naturalny.


Realizacja – PAMIR (fot. Blaty konglomerat Calacatta Venato)

Łatwość obróbki. Jednym z największych zalet konglomeratu jest to, że można go połączyć bez widocznych spojeń. Jest bardzo plastyczny, dzięki czemu na wykonanym z niego blacie nie widać nieestetycznych połączeń. Jego plusem jest też możliwość naprawy uszkodzonego elementu.

Łatwa konserwacja. Calacatta Venato jest łatwy w czyszczeniu i konserwacji. Wystarczy użyć łagodnego detergentu i wilgotnej ściereczki, aby usunąć plamy. Nie wymaga on specjalnych środków czyszczących. Poza tym jest odporny na wysoką temperaturę, co oznacza, że można na nim bezpiecznie umieszczać gorące naczynia bez obawy o uszkodzenia powierzchni. Konglomerat ma też właściwości antybakteryjne.

Zapraszamy do obejrzenia slabów konglomeratu Calacatta Venato. Pamir to jeden z pierwszych importerów konglomeratu kwarcowego na polskim rynku. Mamy wieloletnie doświadczenie i znamy ten materiał od podszewki.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button