Ciemne blaty w kuchni – inspiracje i porady

Ciemne blaty w kuchni – inspiracje i porady

8 kwietnia 2022

Ciemne blaty kuchenne świetnie współgrają z jasnymi meblami. Takie połączenie jest bardzo stylowe i eleganckie, dodaje wnętrzu luksusu i charakteru. Proponujemy blaty z kamienia naturalnego, spieku kwarcowego lub konglomeratu w różnych odcieniach.

Jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie, ale ciemna kolorystyka może też być zaletą. Wybrane elementy w odcieniu szarości, grafitu czy czerni to świetny sposób na wyróżnienie kuchni spośród innych oraz na uzyskanie efektu eleganckiego minimalizmu.

Czy warto zamontować ciemne blaty w kuchni?

Ciemny blat w kuchni jest ciekawym rozwiązaniem. Nie musi być czarny, ostatnio popularne są chociażby odcienie szare czy grafitowe. Najczęściej są one zestawiane dla kontrastu z jasnymi meblami– białymi lub beżowymi. W takich zestawieniach doskonale podkreśla elegancki charakter kuchni.

Ciemny blat może być dobrym wyborem, ale trzeba wcześniej przemyśleć, jaki blat będzie się prezentował w kuchni najlepiej. Trzeba też przemyśleć kwestię innych elementów wyposażenia oraz dodatków – jak meble kuchenne, podłoga czy kuchenne akcesoria.

Realizacja – PAMIR

Ciemne blaty kuchenne dobrze prezentują się w kuchniach, do których wpada dużo słońca. Jeśli na co dzień dociera do niej mało światła słonecznego, lepszym wyborem będą jasne blaty, które ją rozjaśnią.

Czarno-biała kuchnia – estetyka przykuwająca wzrok

Czarno-biała kuchnia ma dwa oblicza – najczęściej wybieramy jasne meble i ciemny blat kuchenny albo odwrotnie. Część osób wybiera też całkowicie jasną kuchnię, jednak mało kto decyduje się zarówno na ciemne szafki, jak i blat oraz inne dodatki, by nie uzyskać przytłaczającego efektu.

Realizacja – PAMIR

Jeśli jednak umiejętnie wykorzystasz różne ciemne elementy, możesz uzyskać intrygujący, wyróżniający się na tle innych i zapadający w pamięć efekt. Ciemne blaty kuchenne najczęściej są wybierane do nowoczesnych aranżacji, gdy urządzamy kuchnię skandynawską, surową kuchnię w stylu loftowym lub industrialnym, a także aranżację glamour z meblami na wysoki połysk.

Jasne blaty należą cały czas do najpopularniejszych, ale rośnie zainteresowanie także ciemnymi. Na ich bazie można uzyskać świetny kontrast, wyróżniające się wnętrze, pełne odważnych rozwiązań stylistycznych. Dają też dużą dowolność w wyborze pozostałych elementów wyposażenia, z którymi będą doskonale współgrać.

Możesz na przykład zamówić meble kuchenne z jasnymi frontami, białą płytę grzewczą i biały ekspres do kawy. Dla kontrastu zamontuj czarny blat oraz ciemny okap i toster. Ustaw na blacie także wazon ze świeżymi kwiatami, by ożywić czarno-białą kuchnię. Dbałość o detale ma ogromne znaczenie w przypadku takich aranżacji.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button