Biała kuchnia z czarnym blatem – duet barw łączący elegancję i prostotę

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Biała kuchnia z czarnym blatem – duet barw łączący elegancję i prostotę

Biała kuchnia z czarnym blatem – duet barw łączący elegancję i prostotę

1 lutego 2022

Jednym z ponadczasowych trendów kuchennych jest zestawienie bieli oraz czerni w różnych konfiguracjach. Tym razem prezentujemy białe meble połączone z czarnym blatem. Taka aranżacja hołduje klasyce, ale także elegancji i jest pełna szyku. Minimalistyczne kuchnie w kolorach czerni i bieli nie wychodzą z mody. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, jak urządzić taką kuchnię, by wyglądała efektownie i była funkcjonalna w użytkowaniu.

Biała kuchnia z czarnym blatem – wyrafinowany wybór

Czerń i biel to wyrafinowany wybór dla przestrzeni kuchennej bez względu na to, w jakim stylu będzie urządzona. Skromna, bo monochromatyczna paleta, pozwoli stworzyć wytworną kuchnię. Wystarczą te dwie kontrastujące ze sobą barwy, by uzyskać wnętrze modne, ponadczasowe, eleganckie, a nawet luksusowe.

Realizacja – PAMIR

Kuchnie czarno-białe można łatwo dopasować do aktualnych trendów, gdyż nie ograniczają twórczej wolności. Białe meble oraz czarny blat to jedno z najmodniejszych połączeń, które pozwala jednak na wiele możliwości aranżacyjnych w postaci dodatków. Możesz postawić m.in. na złote lub srebrne ozdoby, grafitowe lub w wybranym odcieniu pastelowym – jak pudrowy róż lub błękit. Biel i czerń odnajdzie się w każdej stylistyce – skandynawskiej, glamour, rustykalnej czy boho.

Kuchnia jako przedłużenie salonu

Kuchnia stanowi serce domu i nie służy tylko do gotowania oraz serwowania posiłków członkom rodziny oraz gościom. Często jest przedłużeniem salonu i miejscem spotkań, dlatego musi z nim współgrać stylem oraz kolorystyką. Dwie podstawowe barwy, czarna i biała, pozwolą zaaranżować kuchnię, która będzie korespondowała z salonem w dowolnym stylu.


Realizacja – PAMIR

Warto tak ją zaprojektować, by każde pomieszczenie nawiązywało do następnego. Zadbaj o płynność kolorów w trakcie przejść z jednej strefy do drugiej, na przykład z kuchni do jadalni, a następnie z jadalni do salonu.

Biała kuchnia, czarny blat – klasyczne zestawienie

Biel i czerń w kuchni można zestawić na kilka sposobów. Jednym z najpopularniejszych projektów są białe kuchnie połączone z czarnym blatem wykonanym m.in. z konglomeratu lub spieku kwarcowego.

Z czarnym blatem idealnie korespondują zlew i bateria w tym samym kolorze, co tworzy elegancki efekt. Blat przyciąga wzrok ciekawą fakturą, ale jest też wtrzymały i łatwy do utrzymania w czystości. Do takiego duetu można też dodać drewniane dodatki oraz dekoracyjne uchwyty, które będą ozdobnym elementem.

Ciekawym sposobem na połączenie tych dwóch barw jest też połączenie górnych i dolnych szafek w innych kolorach, a także zaprojektowanie jednej na zasadzie kontrastu. W prezentowanym projekcie jedna z szafek na górze jest czarna, podobnie jak cały rząd szafek na dole. Kuchnia z białymi meblami i czarnym blatem zachowa swój spójny charakter, jeśli wybierzemy dodatki w tych samych kolorach. Doskonale skomponuje się z czarnymi pojemnikami na produkty, akcesoriami z tworzywa lub silikonu, czarną płytą grzewczą, zlewem i baterią, lodówką oraz innymi urządzeniami AGD. Można też przełamać czarno-białą kolorystykę, wprowadzając inny kolor.

Realizacja – PAMIR

Konglomerat kwarcowy Marquina

Doskonałym materiałem na blaty kuchenne jest konglomerat kwarcowy Marquina pochodzący z Hiszpanii. To jeden z najlepszych w naszej ofercie kwarców pod blaty kuchenne i łazienkowe. Wyróżnia go elegancki design, ale także wysoka wytrzymałość na uszkodzenia i niska nasiąkliwość, co stanowi gwarancję długiego okresu użytkowania produktów wykonanych z tego konglomeratu. Poza blatami, może on z powodzeniem służyć też jako materiał do wykonania kominków, parapetów, schodów czy okładzin.


Realizacja – PAMIR

Kuchnia z białymi meblami i czarnym blatem Marquina zachowa swój spójny charakter, jeśli wybierzemy dodatki w tych samych kolorach. Doskonale skomponuje się z czarnymi pojemnikami na produkty, akcesoriami z tworzywa lub silikonu, czarną płytą grzewczą, zlewem i baterią, lodówką oraz innymi urządzeniami AGD. Można też przełamać czarno-białą kolorystykę, wprowadzając inny kolor.

Na co uważać, projektując kuchnię biało-czarną?

Wbrew pozorom udany projekt czarno-białej kuchni nie jest banalnie prosty do wykonania. Musisz pamiętać, by przejścia z jednego pomieszczenia były płynne, a także, by zachować równowagę. Mimo to równie ważne jest uzyskanie efektu szyku. Kluczem są dodatki, jednak ich nadmiar może prowadzić do kiczu zamiast elegancji. Balans między nimi zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia, a także stylu, w urządzono pozostałe wnętrza w domu. Zachowanie równowagi jest bardzo istotne podczas projektowania kuchni w kolorach czerni i bieli.

Podział kolorystyczny nie musi być 50/50. W małych kuchniach powinna przeważać biel, by optycznie powiększyć wnętrze. W większości projektów to właśnie biel pełni rolę barwy dominującej, a czerń z nią kontrastuje i dopełnia całą aranżację. Białe meble oraz dodatki będą dobrze współgrać z blatem w kolorze czarnym. Kuchnia biało-czarna wymaga też intrygującego oświetlenia, które ma duży wpływ na końcowy efekt.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button