,,Kurier Kamieniarski” Październik 2016 nr 5 (84)

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • ,,Kurier Kamieniarski” Październik 2016 nr 5 (84)

,,Kurier Kamieniarski” Październik 2016 nr 5 (84)

15 października 2016

Pan Twardowski i jego biczyk z piasku ….

Każdy wyjazd do Chin wnosi do mojego życia coś nowego.

Ten ogromny kraj tysięcy możliwości jest dla mnie źródłem od 25 lat ciągłych inspiracji.

Wizyty w Kraju Środka wielokrotnie pomogły mi lepiej zrozumieć naszą siermiężną rzeczywistość na tle nowoczesności i postępu technologicznego tego dalekiego kraju.

Dziś wróciłem po dwóch tygodniach przeglądów zakładów produkcyjnych konglomeratów kwarcowych w prowincji Fujan i Guangong, starając się wybrać dla klientów mojej firmy PAMIR® najlepsze konglomeraty kwarcowe eksportowane głównie do USA i Kanady. Kolejny wyjazd w towarzystwie ekspertów z Chin i Tajwanu. Dziesiątki godzin spędzone w laboratoriach i na produkcji będą służyć polskiemu klientowi.

Organizując sieć dystrybucji PAMIR® muszę mieć pewność, że nasz wybór dostawców jest w każdym calu dokonany profesjonalnie. Pierwsze kontenery są już w Polsce, reakcja Państwa, naszych Klientów, jest najważniejsza.

Wiele konglomeratów sprzedawanych jest w tej chwili na polskim rynku jest miernych jakościowo i będzie stanowić problem dla bezpośrednich ich wykonawców, tj. firm rzemieślniczych. Jednak Max White, śnieżnobiały konglomerat o idealnej fakturze i składzie granulometrycznym nie ma konkurencji na polskim rynku. Prezentujemy go pierwszy raz na Stone Fair w Poznaniu (stoisko 39), wielostronicowe katalogi i próbki wysyłamy na żądanie. Dostawy na terenie całego kraju.

Pan Twardowski, w znanej balladzie Mickiewicza, handlując z diabłem za swoją duszę zażądał w zamian biczyka na konia zrobionego z piasku. Ja myślę, że chodziło o biczyk z piasku kwarcowego bardzo wysokiej jakości.

Firmy kamieniarskie powinny żądać przynajmniej niepodważalnego certyfikatu międzynarodowej firmy certyfikacyjnej np. SGS na każdy ze sprzedawanych konglomeratów kwarcowych
A przy okazji, zadaję sobie pytanie – dlaczego w Polsce nikt nie produkuje tych konglomeratów? A może potrzeba Twardowskiego!

Paweł Bereza

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button