SZCZEGÓŁY REALIZACJI

Prezentujemy jedną z ostatnich naszych realizacji – luksusowy apartament w centrum Warszawy.

Każdy tego typu projekt jest wielokrotnie przez nas konsultowany z inwestorem i architektem, gdyż tylko wtedy jesteśmy w stanie osiągnąć efekt oczekiwany przez naszych klientów.

Zachęcamy do obejrzenia efektów naszej pracy – produkcja i montaż – Pamir Sp. zo.o..

Crema Marfil –  Marmur pod nazwą Crema Marfil jest wydobywany w prowincji Valenciana w hiszpańskiej miejscowości Nuvelda. Kamieniołomy istnieją od ponad 600 lat pod nazwą Crema Marfil (po hiszpańsku kość słoniowa). Obecnym głównym właścicielem kopalni jest największa kamieniarska firma hiszpańska Levantina i od niej właśnie dokonujemy zakupu kolejnych partii materiału. Materiał ten doskonale sprawdza w aranżacjach wnętrz mieszkalnych ze względu na swój ciepły i ponadczasowy charakter. Pod względem trwałości należy do grupy marmurów szlachetnych z bardzo wysoką metaformizowaną zawartością tlenku wapnia. Odróżnia się w ten sposób swoimi cechami (nasiąkliwość, ścieralność, porowatość) zdecydowanie od podobnych, ale nie tak trwałych dolomitów greckich (Volakaz, Pigeon). Crema Marfil szczególnie polecamy na blaty łazienkowe, ściany, okładziny komuników, podłogi i schody.

Absolut Black – na świecie jest bardzo niewiele naturalnie czarnych granitów. Najpopularniejszym źródłem dostaw są Indie, RPA i Zimbabwe. Czarny kolor jest używany zazwyczaj do produkcji blatów kuchennych, a w niektórych krajach, np. w Wielkiej Brytanii, stanowi 80% produkcji branży. Na blaty kuchenne można stosować go nie tylko w wersji polerowanej, ale również w fakturze satynowanej i palonej.

Absolut Black wyróżnia się głębokim kolorem, który stanowi modny akcent w kuchniach, w których liczy się prostota i minimalizm. Ze względu na swój uniwersalny charakter będzie zawsze doskonale się prezentował i wpisywał w najgorętsze trendy aranżacji wnętrz.

Surowiec kupujemy od stałego od lat jednego dostawcy – firmy ARO. Gwarantuje to najwyższą jakość kamienia, gdyż ARO jest właścicielem kamieniołomów Absolut Black i Bengal Black.

Irish Emperador zastosowany do realizacji projektu wyróżnia się głębią koloru, znikomą ilością szpachlowanych kawern i doskonałym polerem, gdyż jego elementy są indywidualnie przez nas dodatkowo polerowane i  wycinane.

W realizacji użyliśmy materiałów:

  • Marmur w salonie, kratki grzejnikowe i parapety  – Crema Marfil
  • Blat łazienkowy – Emperador
  • Blat w kuchni – Absolut Black
© Copyright 2020 Pamir Sp. z o.o.