Remont kuchni – metamorfoza i nowe życie starej kuchni

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Remont kuchni – metamorfoza i nowe życie starej kuchni

Remont kuchni – metamorfoza i nowe życie starej kuchni

22 maja 2023

By odświeżyć wnętrze domu i nadać mu nowy styl, nie musisz zmieniać wszystkiego. Metamorfoza pozwoli odmienić aranżację, dodać jej stylu i charakteru. Jest wiele sposobów na zmianę wyglądu i poprawę funkcjonalności starej kuchni.

Zrób plan działania i projekt nowej kuchni

Pierwszym krokiem jest ocena stanu aktualnej kuchni i określenie, co można zrobić, by ją ulepszyć. Często wymaga to wymiany sprzętu kuchennego, mebli, blatu czy podłogi. Można też pomyśleć o zmianie układu pomieszczenia, np. poprzez usunięcie ściany dzielącej kuchnię od salonu, co pozwoli na stworzenie przestrzeni otwartej.

My skupimy się jednak na wymianie blatu kuchennego. By wybrać odpowiedni, najpierw jednak określ styl, w jakim chcesz urządzić kuchnię. Oferujemy 60 wzorów płyt ze spieków kwarcowych. Ich faktura może imitować naturalny kamień, industrialny metal lub drewno. Każdy spiek zapewnia niezwykły efekt wizualny.

Wybierz styl aranżacji

Kolejnym ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego stylu kuchni. W zależności od preferencji można zdecydować się na kuchnię w stylu m.in. nowoczesnym, rustykalnym, loftowym, minimalistycznym czy tradycyjnym. Bardzo modne są też wnętrza boho oraz glamour. Istotne jest także dobranie odpowiedniego koloru ścian, mebli oraz dodatków, by stworzyć spójną i harmonijną aranżację.

Wymiana blatu kuchennego

Spieki kwarcowe firmy FLORIM to modny i nowoczesny design, elegancja oraz niepowtarzalne faktury i kolorystyka. Zostały opracowane przez wybitnych grafików włoskich. Jest to kompozycja naturalnych materiałów – takich jak kwarc, skały granitowe, iły łupkowe oraz pigmenty ceramiczne.


Realizacja PAMIR (fot. Spiek kwarcowy Calacatta Velvet)

Spieki kwarcowe są lekkie i odporne na wysokie temperatury i ogień, powstawanie zarysowań, odbarwień i plam oraz na wpływ promieniowania UV. Zachowują swój kolor oraz fakturę. Stanowią połączenie komponentów naturalnych, nie zawierają barwników organicznych.

Blat kuchenny ze spieku kwarcowego

Planując remont kuchni, rozważ zmianę blatu – to ważny element, który przykuwa spojrzenia i powinien też zapewniać funkcjonalność. Podobnie jak fronty mebli kuchennych zajmuje dużą powierzchnię. Blat to miejsce wyjątkowe i powinien być jak najbardziej wytrzymały. Spieki FLORIM STONE są wzmocnione siatką, dzięki czemu mogą mieć zastosowanie nawet w wymagających realizacjach. Są one dostępne w rozmiarze 320×160 w dwóch grubościach: 0.6 cm lub 1.2 cm.


Realizacja PAMIR (fot. Spiek kwarcowy Calacatta Velvet)

Modny wyborem jest m.in. jasny spiek kwarcowy Calacatta Velvet. Ma elegancki design i jest dość uniwersalnym wyborem, który wpisze się w różne aranżacje kuchenne. To świetny sposób na remont kuchni i dodanie kuchennemu wnętrzu świeżości.

Oświetlenie podkreśli piękno aranżacji

Nie należy zapominać o optymalnym oświetleniu kuchni, które wpłynie na komfort pracy oraz estetykę wnętrza. Ważne jest też dostosowanie przestrzeni kuchennej do potrzeb domowników, np. poprzez zapewnienie odpowiedniej liczby szafek i półek, czy też przemyślane rozwiązania organizacyjne.

Odświeżenie starej kuchni może stanowić prawdziwą metamorfozę wnętrza, pozwalając na stworzenie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni, w której miło będzie spędzać czas.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button