Trendy wnętrzarskie 2023 – jakie pomysły będą królować w tym sezonie?

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Trendy wnętrzarskie 2023 – jakie pomysły będą królować w tym sezonie?

Trendy wnętrzarskie 2023 – jakie pomysły będą królować w tym sezonie?

12 maja 2023

Trendy wnętrzarskie zmieniają się z roku na rok – w każdym sezonie mamy wiele nowości. Prezentujemy kilka kluczowych i naszym zdaniem wyjątkowo interesujących inspiracji na modne wnętrza na 2023 rok.

Ekologia – na łono przyrody

Jednym z trendów są też inspiracje przyrodą i wybór ekologicznych rozwiązań. To już od kilku sezonów silny trend. Chętnie wykorzystujemy naturalne materiały, m.in. drewno czy kamień. Projekty wykonane zgodne z trendami na 2023 rok są pełne naturalnych surowców i wykończeń. Na podłogach mamy naturalne drewno w kolorach natury, na topie są również elementy z cegły, kamienia i terakoty.

W kuchniach i łazienkach królują slaby kamienia – w połysku albo macie. Na meble i dekoracje wykorzystuje się drewno, wiklinę, bambus, szkło, stal, wełnę, len czy mosiądz. Naturalne surowce i stonowane kolory są receptą na powrót do spokoju, harmonii i równowagi.

Stawiamy też na rzeczy z recyklingu – jak meble po renowacji albo wyprodukowane z przetworzonych odpadów. We wnętrzach są też rozwiązania wpisujące się w ekologiczny styl życia – jak kosze na segregację odpadów, kompostownik czy perlatory. Cały czas jednym z ważnym trendów jest też „less is more”.

Multifunkcjonalność

Modne wnętrza mogą pełnić kilka zadań – funkcjonalność jest na wagę złota. Multifunkcjonalność ma podwójne znaczenia. Mogą to być pomieszczenia, które pełnią równocześnie dwie albo więcej funkcji – jak m.in. salon z kuchnią czy biuro z garderobą.


Realizacja – PAMIR

Staramy się też, by w domu stworzyć komfortową przestrzeń na co dzień. Oznacza to, że coraz więcej osób aranżuje też takie pomieszczenia jak domowe SPA czy kącik fitness. Nowoczesne domy mają być multifunkcjonalne i samowystarczalne.

Strefy SPA

Wiele osób marzy o własnej strefie SPA w łazience, a w domach o przestronnych salonach kąpielowych. W takim miejscu można zadbać zarówno o ciało, relaks, jak i o samopoczucie. Łazienki zamieniają się w strefy SPA, a ich sercem jest wanna lub kabina z hydromasażem.

Realizacja – PAMIR

Z kolei w salonach i sypialniach znajdują się aromatyczne świece lub dyfuzory olejków, które dopełnią akcenty wellness w całym domu. Stawiamy na stabilność, spokój we własnym domu i uważność na własne potrzeby.

Jak najwięcej światła naturalnego

Większość osób projektujących wnętrza stara się, by wpadało do nich maksymalnie dużo światła. Nowe domy mają bardzo duże okna i przeszklenia. Naturalne światło sprawia, że wnętrza są jasne, optycznie większe i atrakcyjne. Wtedy mamy też lepszy nastrój.

Rośliny we wnętrzach i ogrodach

Na znaczeniu zyskuje też umiłowanie do roślin. Domy i mieszkania są pełne roślinności. W centrum miasta staraj się przemycić coś z dżungli. Rośliny wyglądają pięknie, pozytywnie wpływają na nasz organizm oraz samopoczucie, dopełniają każde wnętrze. Nie brakuje też stylowych dodatków dla domowych pupili – jak posłanka, miski, zabawki i inne akcesoria.


Realizacja – PAMIR

Są one dostępne nie tylko w sklepach zoologicznych, ale w wielu salonach wnętrzarskich. Muszą być funkcjonalne, ale też stylowe i przyjazne psim i kocim przyjaciołom. Designerskie akcesoria powinny pasować do stylu całej aranżacji, w jakiej jest nasz dom czy mieszkanie.

Inteligentny dom – innowacje

Smart home jest także jednym z wiodących trendów już od kilku lat. Dom pełny nowoczesnych technologii zyskuje cały czas na znaczeniu. Tak urządzone wnętrza są maksymalnie funkcjonalne, ułatwiają nam codzienne życie. Inteligentny dom jest wyposażony w specjalne systemy, które łączą urządzenia RTV / AGD. Wiele z nich można obsługiwać z poziomu smartfona – jak m.in. pralkę czy piekarnik.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button