Biała kuchnia – minimalizm i elegancja

Biała kuchnia – minimalizm i elegancja

2 czerwca 2021

Biała kuchnia nowoczesna, romantyczna kuchnia prowansalska, a może kuchnia glamour – wśród trendów zdecydowanie króluje biel. Biała kuchnia to synonim elegancji, szyku i minimalizmu, zachwyca wyjątkowym stylem. Jeśli dobierzemy do niej właściwe dodatki, dodamy jej szyku i charakteru. Marzy Ci się biała kuchnia? Inspiracje znajdziesz poniżej.

Biała kuchnia – najpopularniejszy wybór

Minimalistyczna biała kuchnia to zwykle proste fronty bez uchwytów, zdobień, frezowań i elementów dekoracyjnych. To czystość formy, styl i geometria w wysokim połysku lub macie. Aranżacje utrzymane w tym stylu są jednymi z najchętniej wybieranych, ale nie brakuje też miłośników kuchni w klimacie rustykalnym albo wyjątkowo designerskim – glamour. Łączy je jedno – biel. Ta kolorystyka jest zdecydowanie dominująca wśród trendów.

Kuchnia biała minimalistyczna

Minimalistyczna biała kuchnia nowoczesna cieszy się ogromnym powodzeniem ze względu na prostotę, oszczędność i czystość formy. Gładkie fronty w kolorze białym są bardzo eleganckie, ale też optycznie powiększają wnętrze – poza tym doskonale komponują się także z innymi barwami i materiałami. Takie meble można zestawić z białym albo kontrastującym z nimi czarnym blatem z kamienia albo konglomeratu. Supernowoczesne wnętrze, urządzone zgodnie z trendami i wyposażone w technologiczne rozwiązania, zachwycać będzie stylem i funkcjonalnością.

Realizacja – PAMIR

Kuchnia z białym blatem

Mimo że nadal modny jest kontrast i łączenie bieli z czernią, imponujące wrażenie robi też w całości białe wnętrze. Kuchnia z białym blatem i białymi frontami jest najbardziej elegancka i nie ma nic wspólnego z nudą, jeśli zadbamy o wysokiej jakości materiały – jak na przykład kamień naturalny lub konglomerat kwarcowy Max White o gładkiej powierzchni. Dla litego kamienia świetną alternatywą jest właśnie konglomerat kwarcowy – trwały, solidny, o wysokich walorach estetycznych i różnorodny.

Dodatki dopełnieniem aranżacji  

Dopełnieniem będą też dodatki – czarne lub grafitowe albo drewniane, idealnie kontrastujące z wiodącą barwą. Może to być płyta grzewcza, ekspres do kawy czy zastawa, deski do krojenia i pojemniki. Ozdobą całości będą też rośliny i świeże kwiaty w wazonie oraz designerskie oświetlenie.

Realizacja – PAMIR

Biała kuchnia z białym blatem

Prezentowana przez nas biała kuchnia zachwyca m.in. blatem wykonanym z konglomeratu kwarcowego Max White. Konglomerat kwarcowy to 95% naturalnego surowca (zwykle piasku) związanego z pigmentem żywicą poliestrową, a następnie uformowany do pożądanego kształtu. Takie połączenie nadaje mu specjalnych właściwości i sprawia, że jest on jednym z najlepszych rozwiązań m.in. na blaty kuchenne czy łazienkowe.

Realizacja – PAMIR

W naszej ofercie do wyboru jest wiele kolorów i wzorów konglomeratu, ale jednym z liderów jest Max White. Materiał ten to produkt unikatowy i stanowi większość naszej sprzedaży – to najbielszy z kwarcytów niemający na rynku odpowiednika.

Posiadamy też inne znakomite materiały, m.in. konglomeraty w różnych odcieniach szarości i doskonałej czerni. Duży wybór pozwoli stworzyć niepowtarzalne wnętrze – może to być klasyczna biała kuchnia. Inspiracje warto jednak czerpać z różnych źródeł i rozważyć także inne połączenia – jak biel z czernią albo beżem, kuchnię glamour ze złotymi dodatkami lub wnętrze stylizowane na rustykalne.

Co wyróżnia konglomerat kwarcowy Max White?

Nasz producent dysponuje osobną linią przeznaczoną właśnie na ten produkt – Max White jest produkowany już od 7 lat i często importowany do Stanów Zjednoczonych oraz do Kanady. Przewagą konglomeratu nad kamieniem jest też jego plastyczność – łatwo poddaje się obróbce, sprawdzi się we wnętrzach o finezyjnym designie i wysublimowanej formie.

Wyróżnia go uniwersalna i jednolita kolorystyka, elegancja, doskonała biel, niezawodność i trwałość – nasz Klient ma gwarancję, że otrzyma najlepszy produkt na rynku. Cechuje go m.in. bardzo wysoka odporność na zarysowania i na zaplamienia oraz równomierne wybarwienie. Jest też łatwy w utrzymaniu w czystości.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button