Wykończenie luksusowego wnętrza w centrum stolicy

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Wykończenie luksusowego wnętrza w centrum stolicy

Wykończenie luksusowego wnętrza w centrum stolicy

19 kwietnia 2021

Długie godziny, ba – dni konsultacji z właścicielem i architektem, dopieszczanie każdego elementu wnętrza z osobna i… wielka satysfakcja po zakończeniu prac! Prezentujemy jedną z ostatnich naszych realizacji – luksusowy apartament w centrum Warszawy

Wnętrze zostało skomponowane w zgodzie ze stylem właściciela, który podziela naszą miłość do kamienia. Za jego produkcję i montaż w pełni odpowiada PAMIR Sp. z o.o., z czego jesteśmy dumni.

Ciepły klimat sprowadziliśmy wprost z bajkowej Walencji

W salonie zagościł marmur, do wykonania kratek grzejnikowych i parapetów użyliśmy odmiany Crema Marfil. Jest on wydobywany w prowincji Valenciana w hiszpańskiej miejscowości Nuvelda. Kamieniołomy istnieją od ponad 600 lat pod nazwą Crema Marfil (po hiszpańsku: kość słoniowa).

Obecnym głównym właścicielem kopalni jest największa kamieniarska firma hiszpańska Levantina i od niej właśnie dokonujemy zakupu kolejnych partii materiału. Materiał ten doskonale sprawdza w aranżacjach wnętrz mieszkalnych ze względu na swój ciepły i ponadczasowy charakter. Pod względem trwałości należy do grupy marmurów szlachetnych z bardzo wysoką metaformizowaną zawartością tlenku wapnia. Odróżnia się w ten sposób swoimi cechami (nasiąkliwość, ścieralność, porowatość) zdecydowanie od podobnych, ale nie tak trwałych dolomitów greckich (Volakaz, Pigeon). Crema Marfil szczególnie polecamy na blaty łazienkowe, ściany, okładziny komuników, podłogi i schody.

Ponadczasowy minimalizm w kuchni

Blat w kuchni będzie służył nie tylko przygotowywaniu posiłków, ponieważ znajdują się przy nim wygodne krzesła barowe, które pozwolą na relaks przy filiżance kawy czy ciastku. Został wykonany z wyjątkowego czarnego granitu Absolut Black. Na świecie jest bardzo niewiele naturalnych granitów w tej barwie. Najpopularniejszym źródłem dostaw są Indie, RPA i Zimbabwe.

Czarny kolor jest używany zazwyczaj do produkcji blatów kuchennych, a w niektórych krajach, np. w Wielkiej Brytanii, stanowi 80% produkcji branży. Na blaty kuchenne można stosować go nie tylko w wersji polerowanej, ale również w fakturze satynowanej i palonej. 

Absolut Black wyróżnia się głębokim kolorem, który stanowi modny akcent we wnętrzach, w których liczy się prostota i minimalizm. Ze względu na swój uniwersalny charakter będzie zawsze doskonale się prezentował i wpisywał w najgorętsze trendy aranżacji wnętrz. Surowiec kupujemy od stałego od lat jednego dostawcy – firmy ARO. Gwarantuje to najwyższą jakość kamienia, gdyż ARO jest właścicielem kamieniołomów Absolut Black i Bengal Black. 

 

Realizacja – PAMIR

Przestronna łazienka stworzona do odpoczynku

Łazienka, w której znajduje się wygodna wanna, ma służyć wyciszeniu i sprzyjać odpoczynkowi. Blat został wykonany z kamienia Irish Emperador. Materiał wyróżnia się głębią koloru, znikomą ilością szpachlowanych kawern i doskonałym polerem, gdyż jego elementy są indywidualnie przez nas dodatkowo polerowane i  wycinane. 

Zachęcamy do obejrzenia efektów naszej pracy – więcej zdjęć znajdziecie na naszym Facebooku: www.facebook.com/PAMIRGranityIMarmury.

Jesteśmy obecni na Facebooku i Instagramie, gdzie regularnie publikujemy zdjęcia z realizowanych projektów. Każdemu, kto planuje remont lub wykończenie wnętrza, polecamy czerpać inspirację z obserwowania naszych kanałów social media.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button