Spieki kwarcowe – wszechstronny materiał do każdego wnętrza

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Spieki kwarcowe – wszechstronny materiał do każdego wnętrza

Spieki kwarcowe – wszechstronny materiał do każdego wnętrza

11 listopada 2021

Ze spieku kwarcowego wykonuje się blaty kuchenne i łazienkowe, parapety i schody, elementy okładzin kominków. Wykorzystuje się także jako okładzinę ścienną lub podłogową. To wyjątkowo wszechstronny materiał, który doskonale sprawdza się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i innych budynkach, m.in. biurach czy hotelach.

Spiek jako element aranżacji we współczesnych wnętrzach

Spiek kwarcowy to jeden z materiałów, który często uatrakcyjnia aranżacje we współczesnych wnętrzach. Ma doskonałe parametry techniczne, ale też zachwyca designem – wybór faktur i odcieni pozwoli dopasować odpowiedni do każdego pomieszczenia. Proponujemy ponad 50 wzorów, które zostały opracowane przez designerów włoskich na bieżąco śledzących aktualne trendy.

Dzięki szerokiemu wyborowi, odporności na uszkodzenia mechaniczne, niskiej nasiąkliwości i optymalnej wytrzymałości spiek budzi rosnące zainteresowanie wśród klientów indywidualnych oraz projektantów wnętrz i architektów. Spiek kwarcowy to uniwersalny materiał wykończeniowy, który można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Spiek kwarcowy – doskonała mieszanka naturalnych minerałów

Spiek kwarcowy to połączenie naturalnych minerałów. Produkt powstaje jako efekt wymieszania i prasowania wybranych minerałów, m.in. piasku kwarcowego, glinek, skał granitowych, iłów łupkowych i barwników. Jest ekologiczny, gdyż nie zawiera sztucznych składników, wpisuje się zatem w aktualne trendy (można go też poddawać recyklingowi). Następnie całość poddaje się procesowi utwardzenia w piecach hybrydowych w temperaturze ponad 1200°C.

Skład i sposób obróbki wpływa na jego właściwości. Spiekanie kwarcu pozwala uzyskać efekt prawdziwego kamienia. Materiał ten wyróżnia wysoka wytrzymałość, świetne parametry użytkowe i mniejsza waga oraz brak niedogodności związanej z montażem.

Parametry to jednak nie wszystko – atutem spieków zdecydowanie jest też design. To ogromne i zarazem bardzo cienkie (3-3,5 mm) płyty. Do wyboru są różne wzory, które nawiązują m.in. do granitów, marmurów, łupków czy piaskowców, ale też drewna lub metalu industrialnego. W naszej ofercie dostępnych jest aż około 50 wzorów płyt ze spieków kwarcowych. Wielkopowierzchniowe płyty mają barwioną powierzchnię, ciekawą fakturę czy na przykład są wykończone efektem metalicznym.

Zastosowanie spieku kwarcowego – inspiracje

W pomieszczeniach. Spiekiem kwarcowym można wykończyć ściany, kominki, schody, posadzki i parapety, posłuży też jako materiał na blaty kuchenne i łazienkowe, by wyglądały jak z kamienia. Spiek kwarcowy może być też wykorzystywany do wykańczania mebli, najczęściej kuchennych, można też go układać na podłodze, np. w salonie czy na korytarzu.

Jest też możliwość wykorzystywania spieków kwarcowych w gastronomii oraz medycynie. Nie wytrącają szkodliwych substancji przy kontakcie z wodą i sprawdzą się doskonale również w profesjonalnej kuchni.

Na zewnątrz. Jego zastosowanie we wnętrzach jest dużo szersze. Ten wyjątkowy materiał sprawdzi się nie tylko wewnątrz budynków. Jego dużym atutem jest możliwość wykorzystania go jako okładziny zewnętrznej budynków, gdyż spieki są w pełni mrozoodporne oraz niepodatne na działanie promieni UV. Płyty Florim świetnie posłużą jako płyty elewacyjne. Są dostępne w rozmiarze 320×160 w dwóch grubościach 0.6 cm oraz 1.2 cm.

W dowolnej aranżacji polecamy wykorzystanie spieków kwarcowych, łączących zalety materiału syntetycznego ze zjawiskowym wyglądem kamieni naturalnych. Więcej o wspomnianych spiekach kwarcowych włoskiej marki Florim będzie można znaleźć w następnym artykule. Śledźcie nasz blog i aktualności – niebawem można spodziewać się też ważnego newsa!

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button