Zabudowa kominka – postaw na elegancję, wybierz kamień

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Zabudowa kominka – postaw na elegancję, wybierz kamień

Zabudowa kominka – postaw na elegancję, wybierz kamień

22 grudnia 2020

Kominek to element wnętrza, który służy jako główne lub dodatkowe źródło ciepła, ale jest też ważną ozdobą pomieszczenia – najczęściej salonu. Zabudowa kominka powinna pasować do całej aranżacji – jednym z najchętniej wybieranych materiałów służących do jej wykonania są kamienie naturalne.

Kominki kamienne – synonim elegancji i jakości

Kamienie naturalne, m.in. marmury, granity, bazalt czy piaskowiec to wyjątkowe materiały wykorzystywane do obudowy kominków. Do wyboru jest aż ponad 200 rodzajów kamieni, z których można wykonać wybrane formy, frezy, zaokrąglenia. Służą one na obudowy zarówno kominków klasycznych, rustykalnych, jak i nowoczesnych.

Kominek z zabudową z wybranego kamienia będzie wyjątkowo elegancki, ale także trwały. Jest wybierany przede wszystkim ze względu na reprezentatywny charakter – taka ozdoba w sercu domu zwraca uwagę i dodaje prestiżu. Sprawia, że salon jest rodzinnym miejscem, w którym panuje ciepła i przytulna atmosfera, wprowadza wyjątkowy nastrój i jest efektowny wizualnie.

Jaki kamień na kominek wybrać?

Każdy materiał kamienny może posłużyć do zabudowy kominka. Wybór konkretnego kamienia zależy od naszych oczekiwań oraz poczucia estetycznego. Doskonale sprawdzą się marmury, granity, ale też konglomeraty kwarcowe. Najpopularniejsze są kominki marmurowe i granitowe, gdyż prezentują się wyjątkowo elegancko – będą uniwersalnym dodatkiem i odnajdą się w każdym wnętrzu.

Zabudowa kominka z granitu. Kamień ten słynie ze swojej wyjątkowej trwałości, jest też łatwy w pielęgnacji. Do wyboru jest wiele wersji kolorystycznych i wzorów, więc można wybrać idealny dla siebie i dopasować go do każdego wnętrza – zarówno klasycznego, jak i designerskiego czy ekstrawaganckiego.

Kominki marmurowe. Są niezwykle eleganckie i występują w wielu odcieniach – najpopularniejsze są beże, szarości, biel i czerń, a także tonacje czerwieni. Ponadto są łatwe w utrzymaniu i odporne na użytkowanie, z powodzeniem służą przez długie lata.

Zabudowa z kominka narożnego. W salonie popularnym rozwiązaniem jest także zabudowa kominka narożnego – można ją wykonać na wiele sposobów i z różnych rodzajów kamieni. Kominek narożny to niebanalne rozwiązanie do dużych i otwartych przestrzeni, w których eleganckie ekspozycje prezentują się najlepiej.

Wybierając konkretny kamień, warto wiedzieć, jak poszczególne ich rodzaje sprawdzą się w określonych warunkach. Warto wcześniej poznać każdy z materiałów, ich wymogi izolacji lub montażu, gdyż mogą one się różnić.

Kominek z zabudową z kamienia – zalety

Komfort cieplny. Podstawowa rola kominka to zapewnienie ciepła w wybranym pomieszczeniu lub rozprowadzenie go po całym domu. Nawet jako dodatkowe źródło ciepła zapewni komfort wszystkim domownikom i sprawi, że każdy będzie przyjemnie wypoczywał w salonie. Można wybrać obudowę zgodną ze swoim gustem, a także dobrać odpowiedni wkład, aby dodatkowo podnieść jego funkcjonalność.

Stylistyka i design. Kominki kamienne są stylową ozdobą, ale można je wykonać w różnej stylistyce, w zależności od upodobań i ogólnej aranżacji wnętrza. Do wyboru są kamienie w dużej gamie kolorystycznej, o różnym wzornictwie (klasycznym, oszczędnym lub bogatym) i efektach wykończenia.

Można dopasować idealny kamień do stylu każdego pomieszczenia – salonu, ale także przytulnej sypialni. Wykonana z wybranego materiału zabudowa kominka – narożnego czy klasycznego – będzie jedną z najważniejszych dekoracji.

Zabudowa kominka nie musi mieć charakteru podniosłego, monumentalnego czy klasycznego. Coraz popularniejsze są także modele wykonane nowocześnie lub w minimalistycznej stylistyce, które dodają wnętrzu eleganckiego charakteru.

Inne zalety. Poza tym kamienne zabudowy kominków nie odbarwiają się, są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, pękanie i zarysowania, a także wpływ wysokich temperatur. Są też łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji, dzięki czemu nawet po długim czasie takie kominki prezentują się równie wspaniale jak tuż po montażu. Ważne jest też, aby materiał, z którego wykonano obudowę kominka, był niepalny – kamienie mają tę cenną właściwość.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button