Kawałek historii – reklama z 1992 roku

Kawałek historii – reklama z 1992 roku

1 lipca 2016

Kilka dni temu dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Broniarka mieliśmy okazję przypomnieć sobie jedną z naszych pierwszych reklam umieszczonych w branżowym czasopiśmie, które to zostało zakupione przez niego tuż przed jego wyjazdem do USA. Po wieloletnim pobycie w USA i powrocie do Polski na emeryturę odnalazł ten egzemplarz w swoich zbiorach i podzielił się nim z nami.

Reklama o której mowa, to reklama na wewnętrznej okładce w dwumiesięczniku „DOM & WNĘTRZE” numer 3 z roku 1992 i dotyczyła naszych punktów sprzedaży w całej Polsce. Umieszczona była na tle pięknego, ale nierealnego marmuru o wzorze Calacatta, który dzięki zdolnemu fotografowi nabrał żółto-złotego odcienia. Osoby spostrzegawcze mogą również zauważyć, że od tamtych czasów logo PAMIR uległo niewielkiej zmianie.

W tym samym numerze w artykule Pawła Baranowskiego „Dlaczego marmur?” pojawiła się wzmianka o kilku pracach z marmuru, które firma PAMIR wykonała dla swoich klientów. Jedną z tych prac była posadzka w słynnej restauracji „Krokodyl” na Starym Mieście w Warszawie.

Zapraszamy do lektury artykułu poniżej.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button