Kuchnia w stylu angielskim – stylowo, praktycznie, konserwatywnie

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Kuchnia w stylu angielskim – stylowo, praktycznie, konserwatywnie

Kuchnia w stylu angielskim – stylowo, praktycznie, konserwatywnie

29 marca 2023

Kuchnia w stylu angielskim to kwintesencja elegancji i stylu. Aranżacja takiego wnętrza jest wykonana z przepychem, który musi być w punkt. Nie ma mowy o choćby szczypcie przesady lub niedomówień – liczy się każdy detal. Jest klasyczna, ale i przytulna, ale przede wszystkim elegancka.

Styl angielski we wnętrzach

Styl angielski wywodzi się z epoki wiktoriańskiej, gdy Wielka Brytania była potęgą gospodarczą. Rozwój przemysłu sprawił, że wzrósł także stopień zamożności wybranych warstw społecznych. Wiele projektów to prawdziwe perełki w dziedzinie aranżacji wnętrz.

Symbolem pozycji i dobrobytu stały się domy urządzane z majstersztykiem – stylowo i funkcjonalnie. Nie oszczędzano na meblach, tkaninach i dekoracjach. Widać też było zamiłowanie do przepychu, ale mimo wszystko z umiarem.

Realizacja – PAMIR

W Wielkiej Brytanii rodzina i dom to szczególnie cenione i podkreślane wartości. Nowoczesna kuchnia angielska w odcieniach beżu czy szarości jest obecnie bardzo modna także w polskich domach.

Kuchnia – styl angielski

Kuchnia to idealna przestrzeń do aranżacji w angielskim stylu. Styl angielski preferuje zdobione meble, najczęściej frezowane. Aranżacja kuchni jest przemyślana i spójna, a także funkcjonalna. Styl angielski idealnie podkreśla tradycję oraz oddaje hołd rodzinnym wartościom.

W takim pomieszczeniu często znajdują się białe meble drewniane. Mimo upływu lat nie tracą one klasy. Do białych szafek pasują zarówno drewniane, jak i kamienne blaty w podobnym lub kontrastującym kolorze. Jeśli decydujesz się też na wyspę kuchenną, powinna być ona sercem kuchni.

Realizacja – PAMIR

Królują w niej materiały najlepszej jakości – jak m.in. blaty z kamienia naturalnego, spieku kwarcowego czy konglomeratu, a także ceramiczne płytki jako okładzina na ścianę. W takiej kuchni sprawdzi się też biała glazura w niedużym rozmiarze. Obowiązkowe są drewniane, jasne podłogi.

Kuchnie w stylu angielskim i zdobienia

W kuchniach w stylu angielskim uwagę zwraca także bogactwo zdobień. Meble mają zwykle efektowne dodatki lub rzeźbienia. Częstą dekoracją są też witryny z ornamentami lub szprosami, a także stylowe oświetlenie. Ceramika oraz wysokiej jakości materiały z motywem kwiatowym dodadzą przytulności.

Nie powinno zabraknąć przeszkleń, które będą kryć piękną porcelanową lub ceramiczną zastawę. Charakterystyczne dla mebli są też rzeźbienia i uskoki. Trzeba też zadbać o odpowiednie oświetlenie blatów – koniecznie ciepłym, białym światłem. W oknie pięknie zaprezentuje się firana z gipiurą.

Idealna kuchnia – styl angielski nowoczesny

Dzięki takim dodatkom angielskie wnętrza są niezwykle stylowe, a jednocześnie wprowadzają przytulną atmosferę w domowym zaciszu. Dzięki subtelnym ozdobom w takiej kuchni panuje sielski, domowy klimat.

Kuchnie w stylu angielskim to umiejętne połączenie tradycji z nowoczesnością, stonowanej elegancji z przepychem oraz klasyki ze szczyptą awangardy. Wyjątkową popularnością cieszą się kuchnie stylizowane na angielskie, ale z większą nutą nowoczesności.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button