Prostota, przestrzeń i funkcjonalność – nasza propozycja minimalistycznej kuchni

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Prostota, przestrzeń i funkcjonalność – nasza propozycja minimalistycznej kuchni

Prostota, przestrzeń i funkcjonalność – nasza propozycja minimalistycznej kuchni

16 grudnia 2022

Ponadczasowa estetyka w kuchni to połączenie prostoty oraz elegancji. To jeden z najmodniejszych trendów we wnętrzach. Postaw na funkcjonalność i oryginalność, urządzając kuchnię. Jeżeli szukasz pomysłu na minimalistyczną i elegancką aranżację, zobacz nasz projekt z blatem wykonanym z Calacatta Venato.

Minimalistyczna kuchnia – prostota i rozsądne rozplanowanie

Kuchnia to miejsce nie tylko przygotowywania posiłków, ale też serce domu. To tutaj bliscy spędzają razem czas, spotykają się ze znajomymi, wspólnie gotują i rozmawiają. Przykładem odzwierciedlającym aktualne trendy w kuchni jest m.in. minimalizm. Urzeka prostotą i elegancją, ale skrywa mnóstwo funkcjonalnych rozwiązań. Kuchnię minimalistyczną charakteryzują przemyślana konstrukcja w każdym detalu oraz idealne proporcje. Poza wyborem mebli, blatu i oświetlenia najważniejszy jest jej projekt.

Częstym wyborem jest minimalistyczna kuchnia z salonem. To wciąż modne i funkcjonalne połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą przestrzeni, które optycznie powiększa wnętrze domu. Wiele osób wybiera też minimalistyczną kuchnię z wyspą – jeśli często gościsz bliskich, jesteś duszą towarzystwa i potrzebujesz więcej miejsca na przyrządzanie przekąsek, będzie to doskonały wybór.

Minimalistyczna kuchnia – dobieramy blat

Realizacja – PAMIR

W eleganckiej kuchni minimalistycznej nie brakuje wysokiej jakości luksusowych materiałów. Calacatta Venato to wyjątkowy konglomerat marmurowy z ciemnoszarym użyleniem oraz odcieniami szarości. Sprawdzi się m.in. na blat kuchenny lub łazienkowy, jako obudowa ścienna lub kominkowa czy na parapety. Za jego wyborem przemawia korzystna cena oraz świetne parametry. Teraz obowiązuje na niego zimowa promocja -20%, czyli oferujemy Calacatta Venato w wyjątkowej cenie 999 zł / mkw. Naliczamy ceny tylko za faktycznie wykorzystane mkw. materiału.

Blaty z kwarcu wyróżniają się wysoką trwałością, plastycznością i odpornością na wysoką temperaturę, zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Są lżejsze od litego kamienia, a w razie konieczności można łatwej naprawić ew. uszkodzenia. Jeśli szukasz jednego z najpiękniejszych marmurów, Calacatta Venato przypadnie Ci do gustu.

Kuchnia minimalistyczna nowoczesna – jakie meble i oświetlenie?

W takiej kuchni sprawdzą się białe, modułowe meble kuchenne, m.in. szafki wyposażone w systemy cargo. Ergonomiczne i funkcjonalne meble pozwolą też na optymalne zagospodarowanie trudno dostępnej przestrzeni. Oferują dużą pojemność oraz prosty dostęp do produktów. Meble wyróżniają się również elegancką i prostą estetyką. Wiele współczesnych projektów opartych jest na zasadzie „less is more”, która stanowi ukłon w stronę harmonii.

Realizacja – PAMIR

Ważnym elementem minimalistycznej kuchni jest też oświetlenie. Dostęp do naturalnego światła gwarantują duże okna, które zdecydowanie powiększają przestrzeń. Urozmaiceniem będą stylowe lampy z dużymi żarówkami oraz metalowe klosze. Dobrym pomysłem będą też kinkiety o skromnym designie.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button