Urok w prostocie – kuchnia minimalistyczna

Urok w prostocie – kuchnia minimalistyczna

27 lipca 2023

W kuchni minimalistycznej można odnaleźć dużo uroku. Jej koncepcja bazuje na zasadzie ograniczenia elementów dekoracyjnych do niezbędnej liczby. Funkcjonalność, prostota i minimalizm są kluczowe w takich aranżacjach.

Kuchnia minimalistyczna to rozwiązanie dla tych, którzy lubią prostotę i minimalizm. Jeśli zależy Ci na praktycznej i świetnie zaaranżowanej przestrzeni, to styl minimalistyczny będzie najlepszym wyborem. Minimalizm od kilku lat nie traci na aktualności. Dąży do uproszczenia przestrzeni, ale też pozwala uzyskać odpowiedni nastrój. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest m.in. minimalistyczna kuchnia z salonem.


Realizacja – PAMIR (fot. Blat Kwarcyt Bianco Superiore)

Styl minimalistyczny charakteryzuje zgeometryzowana forma, jednolita zabudowa, łagodne i proste linie, stonowane kolory, rozproszone światło i szlachetne materiały.

Minimalistyczna kuchnia – co ją wyróżnia?

  • Prosta geometria. W kuchni minimalistycznej dominują proste linie. Meble mają kształty prostokątów i sześcianów. Taka aranżacja bazuje na prostocie form. Lepiej czujemy się wśród uporządkowanych form.
  • Jasne kolory. Najczęściej królują w niej jasne kolory, takie jak biel, beże i szarości, ewentualnie dodatek czerni. Optycznie powiększają przestrzeń.
  • Minimalna liczba dodatków. Obowiązuje zasada „mniej znaczy więcej”. Minimalizm to jakość, nie ilość. Wystrój jest oszczędny, unika się zbędnych ozdób i dodatków.
  • Miejsca do przechowywania. W kuchni minimalistycznej ważne jest utrzymanie porządku. Meble często mają schowki i szuflady na naczynia, przybory kuchenne i inne przedmioty.
  • Otwarta przestrzeń. Kuchnia minimalistyczna często łączy się z przestrzenią wypoczynkową, taką jak jadalnia czy salon. Brak zbędnych ścian i podziałów tworzy przestrzeń, która sprzyja płynności i harmonii w domu.
  • Minimalistyczne oświetlenie. Odgrywa ważną rolę w minimalistycznej kuchni. Często stosuje się proste, eleganckie lampy sufitowe lub wiszące, które dodają subtelności i dostarczają odpowiedniego światła do pracy przy blacie.

Kuchnia minimalistyczna – naturalne materiały

Często stosuje się w niej naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień. Nadają one wnętrzu elegancji i są trwałe w użytkowaniu. Dodatki są zwykle wykonane ze stali, szkła lub chromu albo porcelany.


Realizacja – PAMIR (fot. Blat Kwarcyt Bianco Superiore)

Kuchnia minimalistyczna to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią prostotę, czystość i minimalizm. Jeśli marzysz o uporządkowanej, spokojnej i praktycznej przestrzeni kuchennej, to minimalistyczny styl może być dla ciebie odpowiedni.

Kuchnia minimalistyczna nowoczesna

Takie wnętrze nie musi być surowe i ascetyczne, pozbawione przedmiotów. W tej koncepcji najważniejsze jest uporządkowanie chaosu i uzyskanie odpowiedniego nastroju. Kuchnia minimalistyczna pozwala na wyciszenie i spędzenie czasu z rodziną. Wyróżniają ją także szlachetne materiały, odpowiednio dobrane proporcje oraz ponadczasowa elegancja.


Realizacja – PAMIR (fot. Blat Kwarcyt Bianco Superiore)

Częstym wyborem jest minimalistyczna kuchnia z wyspą. To stylowe i funkcjonalne rozwiązanie, które łączy prostotę minimalistycznego designu z praktycznością wyspy. Pełni ona różne funkcje – może służyć jako dodatkowe miejsce do przygotowywania posiłków lub strefa zlewozmywakowa. Dodanie kilku wygodnych krzeseł lub stołków obok wyspy tworzy przytulne miejsce, gdzie można zjeść szybki posiłek lub porozmawiać. Jako materiał na blat kuchenny polecamy m.in. granit, konglomeraty oraz spieki kwarcowe.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button