Kuchnia, serce biura – jak ją urządzić?

Kuchnia, serce biura – jak ją urządzić?

22 marca 2021

Ciekawie urządzona, stylowa i praktyczna kuchnia to serce nie tylko domu, ale także biura. W pracy staramy się maksymalnie wykorzystać czas, by szybko przygotować albo odgrzać posiłek, zrobić kawę, skorzystać z przerwy, a przy okazji spotkać koleżanki i kolegów z pracy.

Modna kuchnia w biurze

Biuro to miejsce osiągania ambitnych celów i należy je jak najlepiej urządzić – również kuchnię. Jest ona przyjaznym miejscem służącym głównie do przygotowywania i spożywania posiłków, ale także spontanicznych rozmów i budowania relacji, co ma znaczenie także w biurze. Ważne, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń i móc szybko naszykować lub odgrzać posiłek czy też usiąść z kawą.

Jej odpowiednie urządzenie i wyposażenie jest kluczowe – warto zainwestować w praktyczne i funkcjonalne sprzęty, zadbać o ich najlepsze rozmieszczenie, a także postawić na wysokiej jakości meble i solidne oraz wytrzymałe materiały. Dzięki nim można urządzić stylową i funkcjonalną kuchnię również w biurze. Ważne, by uzyskać efekt spójnej całości, w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i zagwarantować funkcjonalność na najwyższym poziomie.

Połączenie designu z funkcjonalnością

Aranżacja kuchni biurowej może być oryginalna, designerska i stylowa, jeśli połączymy ze sobą odpowiednie materiały i rozwiązania. Ciekawy efekt da m.in. wykonanie blatów i wyspy kuchennej z konglomeratu, dopasowanie oryginalnej fototapety i montaż praktycznych i wytrzymałych na intensywne użytkowanie mebli. Ważną rolę pełnią także dodatki – jak stylowe hokery w kontrastowym kolorze, misy na owoce czy inne drobiazgi. Dodadzą one projektowi wyrazistości i będą kontrastować z m.in. białym czy szarym blatem.

Realizacja – PAMIR

Jakie zatem rozwiązania sprawdzą się podczas aranżacji kuchni biurowej?

Kuchnia biurowa – konglomerat

Konglomerat kwarcowy to połączenie zmielonego kamienia kwarcowego z żywicą. Można z niego wyprodukować m.in. blat lub płytki na ścianę w kuchni. Najpopularniejsze są konglomeraty kwarcowe z dodatkiem granitu, gdyż są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, łatwe w pielęgnacji oraz trwałe. Plusem tego materiału jest również możliwość łatwej naprawy ew. uszkodzeń, gdyż kuchnia w biurze jest mocno eksploatowana przez różne osoby. Blaty te cechuje bardzo duża wytrzymałość na ścieranie i nasiąkliwość na poziomie jedynie 0,03 %. Trzeba je też docenić za odporność na kwasy i płyny takie jak sok z cytryny, kawa, napoje gazowane i inne.

Konglomerat zawiera około 95% naturalnego surowca, ale ma też właściwości, których kamień naturalny nie posiada – jest wyjątkowo wytrzymały i solidny, a także lżejszy. Konglomerat może zawierać dodatkowo różne barwniki – szeroka gama kolorów pozwala urządzić kuchnię w różnym stylu. Wybór blatów jest u nas bardzo duży – modna jest biel, beż czy grafit. Modne blaty z konglomeratu podkreślą styl każdej kuchni.

Wydzielenie stref w kuchni biurowej

Jedną z kluczowych kwestii przy planowaniu kuchni jest stworzenie projektu, który będzie uwzględniał niezbędne strefy – w kuchni biurowej są one inne niż w domowej. Należy zaplanować kilka stanowisk, mikrofalówek, strefę zmywania, wygodny, praktyczny, solidny i przede wszystkim długi blat lub wyspę, nowoczesny i funkcjonalny zestaw mebli kuchennych, w tym m.in. pojemne szafki do przechowywania różnych produktów, kącik kawowy.

Realizacja – PAMIR

Jeśli pomieszczenie nie jest duże, sprawdzą się też hokery zamiast stoików z krzesłami – zachęcają do szybkiej przerwy na kawę czy lunch. Kuchnia w biurze musi być miejscem, w którym przygotowywanie posiłków nie wiąże się z niedogodnościami, lecz przebiega szybko i sprawnie. 

Prawidłowe oświetlenie kuchni biurowej

Ogromne znaczenie ma też oświetlenie – powinno być stylowe lub designerskie, dopasowane do projektu kuchni, ale także zapewniać komfort i chronić oczy. Wielu pracowników na przerwie przegląda Internet w telefonie albo czyta gazety lub książki, dlatego jakość oświetlenia jest tak ważna.

Realizacja – PAMIR

Dobre oświetlenie wnętrza musi spełniać następujące warunki – zapewniać optymalną ilość światła i być równomierne, z kolei barwa światła powinna być dostosowana do pomieszczenia. Warto zainwestować w kilka lamp, by zminimalizować liczbę zacienionych miejsc – m.in. w oświetlenie górne i blatu roboczego. Dzięki zastosowaniu kilku symetrycznie rozmieszczonych lamp można znacznie poprawić równomierność oświetlenia w kuchni biurowej.

Dobrze urządzona kuchnia poprawia samopoczucie, a przebywanie w niej nie męczy wzroku. Można sobie pozwolić także na odważne i kreatywne aranżacje, ważne, by były wyjątkowo funkcjonalne i zapewniały komfort użytkowania na najwyższym poziomie.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button