Jak urządzić kuchnię w literę U? Oto kilka naszych aranżacji

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Jak urządzić kuchnię w literę U? Oto kilka naszych aranżacji

Jak urządzić kuchnię w literę U? Oto kilka naszych aranżacji

20 lutego 2023

Aranżacja kuchni w kształcie litery „U” pozwoli wykorzystać dostępną przestrzeń w pełni. To świetne rozwiązanie do różnych wnętrz – także tych niewielkich. Sprawdź, dlaczego cieszy się taką popularnością. Podpowiadamy, jak urządzić kuchnię w kształcie litery „U”.

Kuchnia w literę „U” – czyli jaka?

Kuchnia w kształcie litery U to taka, w której meble zostały ustawione w kształt tej litery –trzy z czterech ścian w takiej aranżacji są zabudowane. To niezwykle wygodny układ, bo osoba w środku ma ułatwiony dostęp do blatu, akcesoriów czy produktów spożywczych.

Ergonomiczny kształt kuchni w kształcie litery „U” gwarantuje optymalne wykorzystanie przestrzeni, a dodatkowo pozwala oszczędzić czas w trakcie pracy w kuchni czy sprzątania. Taki układ zapewnia wygodę i płynność podczas codziennej pracy.

Kuchnia w literę U – złoty trójkąt

W trakcie projektowania wnętrza należy wyznaczyć tzw. trójkąt roboczy. Podzielenie kuchni na strefy to ważny element aranżacji każdej kuchni – bez względu na jej wielkość oraz kształt. Rozmieszczenie stref w ten sposób dodaje funkcjonalności.

Realizacja – PAMIR

Prace w kuchni zwykle realizujemy między lodówką, kuchnią, piekarnikiem a zlewozmywakiem. Te trzy urządzenia zawsze znajdują się niedaleko siebie. Taki trik znacznie poprawi funkcjonalność kuchni. Kuchnia w kształcie litery „U” w naturalny sposób wyznacza właśnie taki trójkąt. Poza tym podstawą sukcesu w aranżacji takiej kuchni są szafki narożne.

Kuchnia litera U – a może bez szafek?

Taka aranżacja wymaga dobrego oświetlenia, najlepiej naturalnego, a także minimalizmu. Skoro z aż trzech stron znajdują się blaty, meble i sprzęty AGD, to zrezygnuj z szafek wiszących, które mogą wprowadzić zbyt przytłaczający efekt. Ma to duże znaczenie głównie w przypadku aranżacji niewielkiej kuchni.

Odpowiednio zaprojektowane kuchnie w kształcie litery „U” to takie, w których przestrzeń została wykorzystana w całości. Wpływa to na funkcjonalność całej kuchni. Lepszym wyborem będą zatem półki ażurowe lub subtelne relingi.

Okno na świat – kluczowa rola światła

W takiej kuchni ważną rolę pełni okno – to gwarancja jasnego wnętrza. Naturalne światło optycznie powiększy przestrzeń, a poza tym równoważy podstawowe oświetlenie górne. Warto zastanowić się dwa razy nad tym zagadnieniem, gdyż częstym błędem jest właśnie złe rozplanowanie oświetlenia w kuchni. Taśmy LED wspaniale oświetlą elegancki blat kuchenny z konglomeratu albo spieku kwarcowego.

Realizacja – PAMIR

Unikaj obudowywania go szafkami oraz sprzętami o dużym gabarycie – jak m.in. lodówka. Dzięki temu postawisz na lekkość aranżacji, zamiast wprowadzać przytłaczający klimat. Miejsce pod oknem jest najlepsze na blat kuchenny oraz zlew, a światło i słońce uprzyjemnią wykonywanie obowiązków domowych.

Kuchnia w literę „U” – otwarta na salon

Jest wiele pomysłów na aranżację przestrzeni kuchennej w kształcie litery „U”. Może to być m.in. kuchnia z wyspą, barkiem, a także otwarta. Można zamontować ciąg szafek, by oddzielić od siebie te dwa pomieszczenia. W dużej kuchni warto też zdecydować się na efektowną i elegancką wyspę, która będzie dopełnieniem aranżacji – będzie pełnić rolę „kropki nad i”.

Realizacja – PAMIR

Zabudowa kuchni w kształcie litery „U” to układ funkcjonalny i praktyczny – powierzchnia kuchni zostaje wykorzystana w 100%. Sprawdź nasze aranżacje i daj się zainspirować.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button