Kuchnia z wyspą otwarta na salon – nowoczesność i przestrzeń

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Kuchnia z wyspą otwarta na salon – nowoczesność i przestrzeń

Kuchnia z wyspą otwarta na salon – nowoczesność i przestrzeń

5 września 2022

Kiedyś kuchnia nie była reprezentacyjną częścią domu. Dzisiaj duży nacisk kładziemy na jej aranżację i elegancki wygląd. Dodatkowo jej otwarcie na salon sprawiło, że musi aranżacyjnie współgrać z resztą domu. Sprawdź, jakie są plusy połączenia kuchni z salonem i dlaczego jest to tak popularny projekt.

Kuchnia otwarta na salon – modne i funkcjonalne rozwiązanie

Dawniej oddzielenie kuchni od reszty pomieszczeń oznaczało wysoki status. Pomieszczenie, w którym się przede wszystkim gotuje, było traktowane roboczo i nie stanowiło reprezentacyjnej części domu. Jednak z czasem coraz częściej zaczęły pojawiać się projekty łączące obie te przestrzenie. Kuchnia otwarta zaczęła być traktowana jako integralna i równie ważna część domu.

Dzisiaj takie aranżacje to standard – są modne już od wielu lat i nie budzą zaskoczenia. Optycznie powiększają wnętrze, które staje się jednolite i jasne. Kuchnia otwarta na salon ma wiele korzyści i sprawia, że dom jest bardziej funkcjonalny.

Pomaga też utrzymać kontakt z domownikami albo gośćmi – zwłaszcza, jeśli sercem kuchni jest wyspa. To dekoracyjny element wnętrza – nadaje kuchni stylu i charakteru. Aranżacja kuchni z salonem sprawia, że takie wnętrze jest częstym miejscem spotkań, rozmów, wspólnego spędzania czasu, celebrowania posiłków oraz relaksu.

Kuchnia z wyspą otwarta na salon – wybór do dużych wnętrz

Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie popularne w mniejszych mieszkaniach. Wynika to z możliwości zagospodarowania przestrzeni i uzyskania udanej aranżacji. Z kolei w dużych i przestronnych domach najczęściej króluje wspaniała kuchnia z wyspą otwartą na salon. Wyspa stanowi wtedy serce wnętrza i łącznik między kuchnią a salonem. To dobre rozwiązanie dla rodziny na co dzień, ale też wtedy, kiedy zapraszasz gości.


Realizacja – PAMIR

Takie rozwiązanie łączy kilka funkcji. Wspólnie przygotowuje i jada się tu posiłki, ale także odpoczywa i rozmawia, gra w ulubione gry, czyta, odrabia pracę domową. Gwarantuje też nowe możliwości, by wnętrze prezentowało się oryginalnie i niepowtarzalnie.

Projekty z wyspą to bardzo funkcjonalne rozwiązanie – taka kuchnia świetnie się prezentuje. Na jednej ścianie są meble kuchenne i sprzęt RTV AGD, naprzeciwko znajduje się wyspa kuchenna, a dalej część dzienna, salonowa. Co więcej, wyspa może mieć różne rozmiary i kształt. W nowoczesnej kuchni otwartej na salon zmieści się więcej urządzeń AGD – m.in. solidny ekspres do kawy czy wyciskarka wolnoobrotowa. Możesz też zaplanować niewielką spiżarnię lub wstawić lodówkę na wino.

Kuchnia otwarta – zobacz naszą realizację projektu

Jako ilustrację do tego artykułu prezentujemy realizację projektu jednego z naszych Klientów, w którym wykorzystano blat kuchenny i panel ścienny ze spieku kwarcowego Statuario Mat. Dzięki mieszance kamienia, glinek, pigmentów ceramicznych i dodatkowych składników udało się stworzyć materiał bardzo wytrzymały, nienasiąkliwy i odporny na różne czynniki.


Realizacja – PAMIR

Dużą zaletą spieków jest ich duży format oraz elegancja – mają szerokie zastosowanie w budownictwie i wykańczaniu wnętrz. Spiek kwarcowy to rezultat zaawansowanych technologii produkcyjnych – odpowiada na oczekiwania wymagających klientów.

Spieki kwarcowe to płyty ceramiczne wielkoformatowe z powłoką porcelanową. Występują w płytach, których wzór układa się w odbicie lustrzane, co zapewnia wyjątkowo piękne wrażenia wizualne.

Wyspa kuchenna cieszy się dużą popularnością ze względu na praktyczność i wrażenia wizualne. Ma wiele zalet, które sprawiają, że wyspa jest świetnym wyborem pod względem wyglądu i użyteczności. Nowoczesna kuchnia otwarta na salon sprawia, że podczas kuchennej krzątaniny mogą Ci towarzyszyć Twoi bliscy.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button