Kuchnia z wyspą otwartą na salon – nasze realizacje

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Kuchnia z wyspą otwartą na salon – nasze realizacje

Kuchnia z wyspą otwartą na salon – nasze realizacje

23 lutego 2021

Kuchnie z wyspą otwartą na salon są coraz popularniejsze. Wyspa nadaje wnętrzu nowoczesnego designu, ale także poprawia funkcjonalność. Zwiększa powierzchnię roboczą, pozwala na wygodne ustawienie sprzętów, służy też jako miejsce wspólnych posiłków i rozmów rodziny. Wyspa to inwestycja na lata. Poniżej prezentujemy nasze realizacje takich projektów, doradzamy, do jakich wnętrz jest ona dobrym wyborem, a także przedstawiamy jej największe plusy.

Kuchnia to szczególne miejsce – tu jemy wspólnie posiłki i rozmawiamy, gotujemy dla gości i spędzamy dużo czasu. Jeśli otworzymy ją na salon, może stać się prawdziwą ozdobą i sercem domu. Kuchnia otwarta pozwala też na zamontowanie między jednym a drugim pomieszczeniem funkcjonalnej i modnej wyspy – poznajmy zalety tego rozwiązania.

Kuchnia otwarta na salon – zalety

Wyższa funkcjonalność. Kuchnia z wyspą otwarta na salon zwiększa funkcjonalność całego pomieszczenia – to wyższy komfort podczas przyrządzania posiłków, samodzielnie lub wspólnie z domownikami.  Odpowiedni projekt sprawi, że dostępna przestrzeń zostanie w pełni wykorzystana.

Modna estetyka i efektowna aranżacja. Wyspa zwraca w kuchni uwagę przede wszystkim wspaniałym efektem wizualnym – może być prawdziwą dekoracją wnętrza. Jedną z jej zalet jest efektowny design, ale także większa powierzchnia robocza, możliwość zamontowania dodatkowych szafek na akcesoria czy produkty spożywcze. To również wygoda i wysoki komfort wspólnego gotowania – kuchnia jest miejscem integracji rodziny. Wyspa kuchenna sprawdzi się w każdej kuchni – m.in. nowoczesnej, glamour czy rustykalnej – i będzie wyróżniać się subtelnością i praktycznością.

Dodatkowe miejsce do przechowywania. Opcjonalnie dostępna powierzchnia pod blatem sprawia, że wyspa może mieć lekką formę albo stać się dodatkową i pojemną szafką. Stanowi granicę kuchni z jadalnią lub salonem, dlatego można tu przechowywać stołową zastawę.

Dodatkowy blat roboczy. W wielu domach na wagę złota będzie też dodatkowy blat roboczy, na którym można zamontować też zlew lub płytę grzewczą, a pod nim nowoczesny piekarnik. Sprzyja to wspólnego gotowaniu, gdyż poszczególne zadania mogą być wykonywane jednocześnie przez dwie albo nawet trzy osoby.

Kuchnia z wyspą otwartą na salon

Realizacja – PAMIR

Przestrzeń otwarta na salon dale szerokie możliwości aranżacyjne. Warto podkreślić, że otwarta kuchnia z salonem jest dobrym rozwiązaniem zarówno  dla małych jaki dużych pomieszczeń pomieszczeń. Im większe pomieszczenie, tym bardziej rozbudowaną wyspę można w nim zamontować. Najczęściej decydują się na taką aranżację właściciele domów oraz przestronnych apartamentów. W niewielkich mieszkaniach jedynie zajmie cenną przestrzeń, obniży funkcjonalność kuchni i utrudni poruszanie się po niej.

Wyspa jako połączenie kuchni i salonu. Kuchnia otwarta na salon wymaga odpowiedniego połączenia – jednym z rozwiązań może być właśnie wyspa. Zamontowanie jej na granicy dwóch pomieszczeń zapewnia spójność wizualną i izolację, ale nie pozbawia kontaktu z innymi domownikami albo gośćmi. Gotowanie czy przygotowywanie przekąsek na wyspie pozwala uczestniczyć w rozmowie.

Realizacja – PAMIR

Wyspa jako bar. Wyspa sprawdzi się też w roli barku – wystarczy ustawić obok niej modne hokery, dobrane kolorystycznie do aranżacji kuchni i salonu. Wyspa pełniąca jednocześnie funkcję barku to coraz popularniejsze rozwiązanie, ale wymaga ono dużych kuchni. Można tu usiąść i wypić poranną kawę i poczytać gazetę.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button