spieki kwarcowe warszawaFirma Pamir po raz kolejny udowadnia swoją mocną pozycje na polskim rynku kamieniarskim i wprowadza spieki kwarcowe włoskiej firmy Florim Stone. Spieki to kompozycja naturalnych materiałów w szczególności kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych oraz pigmentów ceramicznych. Dzięki swoim właściwościom fizycznym nasze produkty są absolutnie odporne na powstawanie plam i zarysowań. Charakteryzują się znikomą nasiąkliwością, a jednocześnie są trwałe na promieniowanie UV. Dzięki temu, że powstają z naturalnych komponentów, a jednocześnie nie zawierają żadnych barwników organicznych nie zmieniają się pod wpływem niesprzyjającej pogody i zachowują swój kolor oraz fakturę. Brak związków organicznych w ich składzie czyni je też odpornymi na ogień i wysokie temperatury, dzięki czemu spieki kwarcowe doskonale nadają się na blaty kuchenne, a nawet dekoracyjne obudowy kominków. Nawet podczas pożaru spieki kwarcowe nie wydzielają dymu, ani innych toksycznych substancji.

Spiek kwarcowy do domu

Spieki kwarcowe nadają się do wewnątrz, w szczególności na:

  • – blaty kuchenne ,
  • – blaty łazienkowe , a także
  • – parapety,
  • – posadzki,
  • – okładziny ścienne,
  • – okładziny schodów,
  • – obudowy kominkowe.

Niewątpliwą zaletą spieku jest możliwość zastosowania go jako okładziny zewnętrznej budynków – spiek kwarcowy doskonale sprawdza się jako płyty ewlewacyjne. Płyty Florim Stone występują w rozmiarze 320×160 w 2 grubościach 0.6 cm oraz 1.2 cm. Dzięki temu waga płyt jest stosunkowo mała (przy gr. 0.6 waga to 15.5 kg na m2 oraz 31 kg na m2 przy gr. 1.2cm), co zdecydowanie zwiększa spektrum ich aplikacji.

Spieki kwarcowe – Warszawa i okolice

Oferta firmy Pamir obejmuje ponad 40 wzorów płyt ze spieków kwarcowych. W zależności od układu kamienia oraz zastosowanego pigmentu spieki mogą imitować naturalny kamień, drewno, czy industrialny metal. Co ważne płyty oddają nie tylko rysunek poszczególnych materiałów, ale także fakturę. Dzięki ich zastosowaniu otrzymujemy jednolitą gładką powierzchnię, która optycznie powiększa przestrzeń i sprawia, że jest ona czytelna w odbiorze. Przy tak dużym formacie, w jakim dostępne są płyty ze spieku kwarcowego spoiny pomiędzy poszczególnymi stają się praktycznie niezauważalne, co znacząco podnosi efekt wizualny.

Prezentowany przez nas materiał jest w najniższej cenie na rynku. Uzupełnienie naszej oferty stanowi niepowtarzalna kolorystyka. Spieki kwarcowe występują w płytach, których wzór z niepowtarzalną symetrią rysunku układa się w lustrzane odbicie, tworząc nietuzinkowy efekt wizualny, w szczególności jeśli płyty takie zastosuje się jako okładzinę ścienną lub materiał do wykończenia schodów.

Spieki kwarcowe to również nowoczesny design i niepowtarzalna kolorystyka , stworzona przez najlepszych grafików włoskich , odpowiadająca oczekiwaniom wymagających klientów indywidualnych oraz architektów .

Serdecznie zapraszamy do naszego salonu, aby przedstawić Państwu pełna ofertę naszych produktów, a gwarantujemy, że jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Pragniemy również zaprezentować nasze możliwości i przekonać Państwa, że rzeczy piękne wcale nie muszą być drogie.

Sprawdź nasze dane kontaktowe:

Kontakt

KONSERWACJA I UŻYTKOWANIE

rutynowa konserwacja

Na co dzień do czyszczenia powierzchni wystarczy używać wilgotnej ścierki z mikrofibry. Od czasu do czasu zaleca się czyszczenie płynem do czyszczenia o odczynie neutralnym, z pomocą miękkiej gąbki lub ścierki z mikrofibry.

 plamy uporczywe

Twardszy osad można usunąć szorując miejscowo gąbką lekko ścierną, ewentualnie z pomocą dobranego odplamiacza, jak wskazano w tabeli.

 środki ostrożności

Jeśli na blat wyleje się jakiś płyn plamiący ( kawa, herbata, wino czerwony, itd. ), lepiej usunąć go natychmiast mokrą ścierką. Tak samo postępować w przypadku substancji żrących ( np. środek do czyszczenia piekarnika), lub kwasów lub substancji farbujących.

Powierzchnie FLORIMstone są szczególnie odporne na wahania temperaturowe, wobec tego można postawić gorące naczynia bezpośrednio na nie, jednakże zaleca się stosowanie podkładek żeby wydłużyć żywotność blatów. Noże ceramiczne mogą uszkodzić powierzchnię, dlatego do krojenia trzeba stosować deski. Unikać uderzenia na najwrażliwsze punkty, jak krawędzie, kanty, rogi.

Środek zasadowy = ogólne odtłuszczacze, amoniak

środek kwaśny = odkamieniacz, środek do wytrawiania osadu cementowego

rozpuszczalnik = terpentyna, rozpuszczalnik nitro, alkohol, aceton lub podobne

mleczko lub proszek = środek w postaci mleczka lub proszku do twardych powierzchni

środek neutralny = ogólny środek do czyszczenia o odcień Ph neutralnym

Środki stosować według instrukcji i dawkowania zalecanych przez producenta tych środków.

Nie stosować środków zawierających kwas fluorowodorowy lub jego pochodne.

 

zabrudzenie

środek czyszczący
Powierzchnia matowaPowierzchnia polerowana
Ślady metaloweNeutralny/kwaśnyNeutralny/kwaśny
colaneutralnyneutralny
cytrynaneutralnyneutralny
Kawa/herbataneutralnyneutralny/wybielacz
winoneutralnyneutralny/wybielacz
Sos/kechupNeutralny/ mleczko lub proszekNeutralny/ mleczko lub proszek
tłuszczeNeutralny/zasadowyNeutralny/zasadowy
olejneutralnyneutralny
Kamień, rdzakwaśnyNeutralny/kwaśny
Sok owocowyneutralnyneutralny/wybielacz
lodyneutralnyneutralny/wybielacz
żywicarozpuszczalnikrozpuszczalnik
markermleczko lub proszekneutralny/wybielacz
ocetneutralnyneutralny/wybielacz
© Copyright 2020 Pamir Sp. z o.o.