Spieki kwarcowe zamiast kamienia

Spieki kwarcowe zamiast kamienia

10 listopada 2021

Błyskawicznie znalazły uznanie wśród architektów wnętrz ze względu na szereg zalet oraz cennych właściwości. Dzięki nim spieki mają wiele zastosowań i są ciekawą alternatywą dla kamienia naturalnego i konglomeratu.

PAMIR – czołowy importer spieków na polskim rynku

Znamy się na kamieniach naturalnych, konglomeratach i spiekach kwarcowych doskonale –jesteśmy na rynku od ponad 40 lat. Wyróżnia nas bardzo bogaty wybór kamienia naturalnego najwyższej jakości. Specjalizujemy się w obróbce i sprzedaży kamienia naturalnego oraz technologicznego.

Jesteśmy też importerem i dostawcą konglomeratów oraz spieków na polskim. Wykonujemy najróżniejsze realizacje – m.in. blatów kuchennych i łazienkowych, parapetów czy okładzin ściennych – a także zapewniamy doradztwo w wyborze najlepszego materiału. Tym razem chcemy Państwu zaprezentować spiek kwarcowy.

Spiek kwarcowy – co to jest i jakie ma zalety?

Jednym z naszych flagowych produktów są spieki kwarcowe włoskiej firmy FLORIM. Są to kompozycje kilku materiałów pochodzenia naturalnego, na przykład skał granitowych, kwarcu, iłów łupkowych oraz pigmentów ceramicznych. Nie zawierają barwników organicznych, które zmieniłyby ich parametry czy wygląd.

Takie połączenie sprawia, że spieki mają bardzo dobre właściwości – są odporne na powstawanie plam i zarysowań, działanie promieni UV, wysokie temperatury czy ogień. Ich zaletą jest także nieduża nasiąkliwość, dlatego nadają się m.in. na blaty do kuchni oraz łazienek czy obudowy kominków.

Spiek kwarcowy a kamień (granit lub marmur)

Wybrane spieki mogą doskonale imitować m.in. naturalny kamień, ale też metal industrialny czy drewno. Świetnie oddają zarówno rysunek poszczególnych materiałów, jak i ich fakturę. Są bardzo wytrzymałe, Spieki kwarcowe są nowoczesnym materiałem, który szybko zdobył popularność. a także nie sprawiają problemów podczas pielęgnacji i czyszczenia – wystarczy używać wilgotnej gąbki lub ściereczki z mikrofibry. Co ważne, są lżejszym materiałem niż kamień. W parze z licznymi parametrami użytkowymi idzie też ich cena.

Fotografia: Spiek kwarcowy Calacatta Gold

Zilustrujmy to na przykładzie blatów kuchennych – powierzchnie FLORIMstone są wyjątkowo odporne na zmiany temperatury, można bezpośrednio na nich postawić gorące naczynia. Zalecamy oczywiście używanie desek i podkładek, a także unikanie uderzeń w najwrażliwsze elementy – jak krawędzie, rogi czy kanty. Blaty ze spieku są zatem w kuchniach czy łazienkach niezawodne. Sprawdzą się także w innych pomieszczeniach, o czym opowiemy Państwu w kolejnym artykule.

Bogata oferta spieków kwarcowych

Nasza oferta obejmuje około 50 wzorów płyt ze spieków kwarcowych, które opracowali czołowi włoscy projektanci. Mają one różne faktury i odcienie, na które wpływa m.in. wybór pigmentu oraz układ kamienia – zobacz m.in. spiek kwarcowy Calacatta Gold, Fossil Ivory czy Marquina. Nasze płyty o dużym formacie pozwalają uzyskać gładką i jednolitą powierzchnię, która optycznie powiększa dane wnętrze. Gwarantują wymarzony efekt wizualny, dzięki nowoczesnemu designowi i niepowtarzalnej kolorystyce.

Nie wiesz, który spiek wybrać? Odwiedź nasz salon, a także śledź nas na Facebooku –szykujemy niespodziankę w związku ze spiekami kwarcowymi Florim!

 

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button