Spiek kwarcowy – materiał idealny na elewację budynku

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • Spiek kwarcowy – materiał idealny na elewację budynku

Spiek kwarcowy – materiał idealny na elewację budynku

22 marca 2021

Spieki kwarcowe są chętnie wykorzystywane podczas urządzania wnętrz, ale także wykonywania elewacji różnych budynków. To dobra alternatywa dla naturalnego kamienia – poznajmy cechy i zalety tego materiału. Przede wszystkim skupmy się na właściwościach spieków użytych na elewacjach.

Zdjęcie www.propertydesign.pl

Zalety spieków kwarcowych

Spiek kwarcowy jest materiałem lekkim, ale wyjątkowo trwałym, m.in. na powstawanie plam, wysokie temperatury, zarysowania, ścieranie, na wodę i wilgoć czy na promieniowanie UV. Poza tym materiał ten nie wymaga impregnacji. Oferujemy wysokiej jakości spieki włoskiej firmy Florim – to połączenie komponentów naturalnych, m.in. iłów łupkowych, kwarcu, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Marka proponuje różne rodzaje spieku kwarcowego – można znaleźć materiał idealny do konkretnych zastosowań.

Komfort, elegancja i gwarancja na lata

Zaletą spieków jest też bogata paleta kolorów i wzorów, poza tym na długo zachowują one fakturę oraz kolor. Dzięki nim można uzyskać efekt przypominający inne materiały – m.in. beton, drewno, cement, stal czy kamień naturalny. Zapewniają wygodę, służą przez długie lata i dodają elegancji i stylu każdemu wnętrzu.

Niezmienność materiału po intensywnym okresie użytkowania przekonuje wielu Klientów do spieków kwarcowych Florim. Wyróżniają się one też szerokimi możliwościami zastosowania – sprawdzają się one na blaty kuchenne, obudowy kominków i schodów, jako okładzina mebli, w wykończeniu podłóg, ale także na elewacje różnych budynków.

Spiek kwarcowy na elewacje

Spieki kwarcowe Florim mają tak dobre parametry techniczne i funkcjonalne, że są polecanym materiałem elewacyjnym dla nowoczesnego budownictwa. Sprawdzą się w przypadku elewacji obiektów komercyjnych, budynków mieszkalnych i domów prywatnych – do takich zastosowań należy wybrać te grubsze płytki, czyli wielkoformatowe, mające około 10-12 mm.

Zdjęcie www.budownictwo.org

Przede wszystkim w przypadku grubszych i większych płyt trzeba użyć kleju o podwyższonej przyczepności. Najlepiej wybrać naszą firmę i skorzystać z wiedzy o doświadczenia naszych fachowców, którzy przeprowadzą profesjonalny montaż spieków kwarcowych.

Spiek kwarcowy – elewacja domów, biur i innych budynków

Spieki elewacyjne włoskiej marki Florim to materiał, który można z powodzeniem wykorzystać do budowy fasady ze względu na ich wysokie walory estetyczne. Pozwalają też podkreślić charakter i nowoczesność budynku, także domów jednorodzinnych. Warto ich użyć jako elementów dekoracyjnych elewacji. Ich wielkość pozwala stworzyć na danym budynku jednolitą powierzchnię – duże płyty prezentują się nowocześnie i szlachetnie.

Wielkoformatowe płyty elewacyjne można zamontować na domach, ale często kojarzą się one z biurowcami oraz nowoczesnymi wieżowcami. Sprawdzą się zarówno w przypadku obiektów komercyjnych, jak i domów. Duży wybór faktur i kolorów pozwala dopasować spiek do danego budynku – jego stylu i funkcji, a także wpisać go w przestrzeń. Wybrany spiek może idealnie współgrać z dużymi przeszkleniami albo z betonem czy drewnem. Spieki mogą przyjmować też inne struktury, formaty czy kształty – w zależności od potrzeb klienta.

Nowoczesna i trwała elewacja – spieki kwarcowe. Atuty

Opisane wyżej zalety spieków mają znaczenie podczas różnych zastosowań materiału, ale trzeba podkreślić te najważniejsze, które cechują wysokiej jakości spieki elewacyjne. Mieszkańcy domów, którzy zdecydowali się na elementy elewacyjne ze spieku kwarcowego, bardzo cenią użyteczność tego innowacyjnego materiału.

Zaawansowane technologie, które są wykorzystywane podczas produkcji płyt sprawiają, że spieki kwarcowe niezależnie od pogody i zmian temperatury pozostają trwałe, nie tracą swoich właściwości ani nie zmieniają koloru. Nie potrzebują zabiegów impregnacyjnych i są łatwe w pielęgnacji, co ma znaczenie w przypadku elewacji. Regularne czyszczenie zapobiega zabrudzeniom, ale też glonom czy porostom. Dzięki spiekom kwarcowym można stworzyć oryginalną fasadę, która podkreśli nowoczesność danego budynku.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button