Blat z konglomeratu kwarcowego – czy warto?

Blat z konglomeratu kwarcowego – czy warto

Blat z konglomeratu kwarcowego – czy warto?

23 listopada 2023

Wiele osób marzy o blacie z kamienia naturalnego, jednak w przypadku ograniczonego budżetu, trudno jest sobie pozwolić na takie rozwiązanie. W takim przypadku dobrą opcją może być blat z konglomeratu kwarcowego, stanowiący trwałą, estetyczną i tańszą alternatywę dla kamienia naturalnego. Czym charakteryzuje się blat z konglomeratu kwarcowego i czy warto na niego postawić?

Co to jest konglomerat kwarcowy?

Konglomerat kwarcowy to materiał wykonany z połączenia składników naturalnych, głównie z naturalnego kwarcu (ok. 90-95%), żywicy oraz barwników. Może zawierać również takie domieszki, jak brokat, szkło i drobinki innych surowców, których celem jest zazwyczaj wpływ na estetyczny wygląd produktu końcowego. Pod względem wyglądu konglomerat kwarcowy bardzo przypomina naturalny kamień, dlatego często stosowany jest jako zamiennik droższego materiału.

Jakie są zalety blatu z konglomeratu kwarcowego?

Blaty kwarcowe są często wybierane jako alternatywa dla cięższych i droższych blatów z granitu. Wyróżniają się niższą wagą, dlatego podczas ich montażu nie trzeba stosować dodatkowego wzmocnienia. Konglomerat to materiał, który można w dowolny sposób kształtować i barwić, co sprawia, że istnieje wiele możliwości dostosowania kształtu i wzoru blatu do indywidualnych potrzeb klienta. Specyficzne właściwości konglomeratu kwarcowego sprawiają, że świetnie sprawdza się w kuchennym mikroklimacie, co znaczy, że dobrze radzi sobie przy kontakcie z wysoką temperaturą, wodą i substancjami chemicznymi.

Blaty kwarcowe to tańsza opcja, niż blaty z kamienia naturalnego, a przy tym są bardzo funkcjonalne. Dobrze wykonany blat z konglomeratu kwarcowego może wytrzymać nawet do 200 stopni Celsjusza. Co więcej, taki materiał wyróżnia się dużą odpornością na działanie promieni słonecznych, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Konglomerat kwarcowy jest również łatwy w czyszczeniu, a do usuwania plam wystarczy mokra ścierka lub specjalny preparat do czyszczenia tego rodzaju materiału. Szerokie możliwości obróbki pozwalają na wykonanie blatu kwarcowego w różnorodnej kolorystyce i wzorze oraz zastosowanie polerowania, które nadaje produktowi estetycznego blasku i sprawi, że jeszcze lepiej zaprezentuje się w kuchni.

Kiedy warto postawić na blat z konglomeratu kwarcowego?

Blaty z konglomeratu zazwyczaj wybierane są przez osoby poszukujące opcji trwałej, uniwersalnej i stosunkowo taniej. Jest to świetna propozycja dla osób o ograniczonym budżecie lub w przypadku, gdy aranżacja wykonywana jest tylko na kilka lat. Blaty z konglomeratu kwarcowego są trwałe, jednak nie tak wytrzymałe, jak kamień naturalny, a niższa cena sprawia, że stanowią idealne rozwiązanie do kuchni w wynajmowanym lub tymczasowym mieszkaniu.

Blat z konglomeratu kwarcowego to doskonały wybór zarówno do kuchni klasycznej, jak i nowoczesnej. Połączenie trwałości z atrakcyjną ceną sprawia, że jest to materiał chętnie wybierany przez osoby ceniące sobie funkcjonalność bez nadmiernych wydatków.

YouTube
Pinterest
Instagram
Call Now Button